Erzurum Haber

Yoluna asfalt serdi

Yoluna asfalt serdi
296 Kez
28 Ağustos 2018 - 15:02

Erzurum/zirve2000 Kas hastası Cansu Bozan, tekerlekli sandalye ile okula giderken evinin önündeki toprak yol ve çamur sorununu anlatmak için görüntü çekti. 8 yaşındaki Cansu’nun gönderdiği görüntüler üzerine harekete geçen Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, çamurlu yolun asfaltlanmasını sağladı.

Evlerinin önünün asfaltlanmasına sevinen Cansu, Başkan Orhan’a yine görüntülü teşekkür etti. Küçük Cansu’yu evinde ziyaret eden Orhan, bir de bilgisayar hediye etti.

HABER MERKEZİ
Erzurum’un Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 8 yaşındaki Cansu Bozan’ın yüzünü güldürdü. Tekerlekli sandalyeyle okula giderken çamurlu yollarda zorlanan Cansu’nun geçtiği yolları asfaltlayan Başkan Orhan, küçük kıza bir de bilgisayar hediye etti.
Aziziye ilçesi Adalar Mahallesi Nenehatun Caddesi’nde yaşayan Nagehan ve Özcan çiftinin çocukları Cansu Bozan’a yaklaşık 6 yıl önce herediter polinöropati (kas hastalığı) teşhisi konuldu. Hastalık sebebiyle yürüyemeyen Cansu, tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Hastalığına rağmen hayata küsmeyen Cansu, ailesinin desteğiyle okula başladı. TOKİ Şehit Jandarma Er İbrahim Aşıkoğlu İlkokulu’nda birinci sınıfı başarıyla tamamlayan Cansu, okul yolundaki çamur engeline çözüm aradı. Evlerinin önündeki yolun toprak olması sebebiyle yağışlı havalarda çamur engeline takılan Cansu, çareyi cep telefonuyla görüntü çekmekte buldu. Cansu, toprak yolda yaşadığı sıkıntıyı anlatan görüntüleri hem Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan’a hem de belediyenin WhatsApp ihbar hattına gönderdi.
Cansu’nun videosunu izleyen Belediye Başkanı Orhan, talimat vererek yolun kısa sürede asfaltlanmasını sağladı. Toprak ve çamurlu yoldan kurtulan Cansu, tekerlekli sandalyesini bu kez asfalt yolda sürerek ikinci videosunu çekti. Cansu, ikinci videosunda da asfalt için hem başkan Orhan hem de ekibine teşekkür etti.

Evlerinin önündeki yolun toprak olması sebebiyle özellikle yağmurlu havalarda yaşadığı sıkıntıyı çözmek için görüntü çektiğini belirten Cansu Bozan, “Yağışlı havalarda çamur olan yoldan okula gelip giderken zorlanıyordum. Bende yaşadığım sorunu çektiğim videoyla hem başkana hem de belediyenin ihbar hattına gönderdim. Onlar benim bu sorunuma duyarsız kalmadı, 2 gün içinde yolun asfaltlanmasını sağladılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bilgisayar hediye etti
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, teşekkür içeren mesajın ardından Cansu Bozan’ı evinde ziyaret etti. Küçük kıza bilgisayar hediye eden Başkan Orhan, vatandaşın talebinin her zaman dikkate alındığını bildirdi. Cansu’nun teşekkür videosuna hem belediye ekibinin ve şahsının çok sevindiğini dile getiren Orhan, “Cansu’nun bu davranışı örnektir, bu duyarlılığı için kendisine hem teşekkür etmek hem de eğitiminde başarılar dilemek için ziyarete geldik” dedi.

Aziziye Belediye Başkanı Orhan, “Cansu özellikle evinin önündeki toprak yolun durumuyla ilgili okula gidip gelirken yaşadığı sıkıntıları video ile çekerek ifade etmiş. Video bize ulaşınca hemen arkadaşlara gereğinin yapılması yönünde talimat verdim. Sağ olsun Cansu da ikinci bir video çekip evlerinin önü asfalt yapıldığı için bizlere teşekkür etmiş. Bu hareketiyle Cansu moral kaynağımız oldu” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı için görüntü çekecek
Çektiği görüntülerle evinin önünün asfaltlanmasını sağlayan Cansu Bozan, şimdi en büyük hayalini gerçekleştirmek için video çekmeye hazırlanıyor. “Tek hayalim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı görmek ve onunla tanışmak” diyen Cansu Bozan, “Cumhurbaşkanımızı çok seviyorum, en kısa zamanda ona da video göndereceğim. İnşallah kısa sürede de onunla görüşüp, tanışabilirim” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.