Erzurum Haber

Yeni isimler var

Yeni isimler var
985 Kez
15 Haziran 2014 - 13:40

Erzurum Büyükşehir Belediyespor’un olağanüstü kongresi dün akşam yapıldı. Saim Özakalın yeniden başkan seçilirken, kulübün ismi Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor olarak değişti.

Nurullah PALA/ERZURUM
Spor Toto 3. Lig kulüplerinden Erzurum Büyükşehir Belediyespor’un olağanüstü genel kurulu dün akşam Erzurum AVM’deki Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Divan Başkanlığını Selami Teymur, divan kurulu üyeliklerini Yaşar Teymur ve Cüneyt Kasil’in yaptığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra kulüp başkanı Saim Özakalın, 2013-2014 sezonunda kulübün yaptığı faaliyetler hakkında bilgi verdi. Kongrede kulübün ismi Büyükşehir Belediyespor olarak değiştirildi.
Üç hedeften ikisi başarıldı
Kulüp Başkanı Özakalın, yönetim olarak göreve geldiklerinde alt yapı, tesisleşme ve şampiyonluk hedefi önlerine koyduklarını ve üç yıllık yönetim süresince hedeflerinden ikisini alt yapı ile tesisleşme konusunda büyük başarı elde ettiklerini, ancak şampiyonluk hedefini yakalayamadıklarını belirtti. Özakalın, Pla-Off’a kalarak 2. Lig’e şansını Hacettepe’ye kaptırdıklarını hatırlatarak, “Bu anlamda yapılan eleştirileri kabul edebiliriz. İnanıyorum ki, bu hedefi de 2014-2015 sezonunda gerçekleştireceğiz” dedi.
Sekmen’den tam destek
Mavi-beyazlı takımın dün yaptığı olağanüstü kongreye katılan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum’un profesyonel futboldaki tek temsilcisi olan kulübü layık olduğu yere getireceklerine inandığını belirterek, “Yönetimimiz bu anlamda her türlü fedakarlığı yapıyor. Hacettepe maçı sonrası kendileri bize geldi ve artık bu işi yapmak istemiyoruz, dediler.Biz bunu kabul etmedik, hayır siz görevinizi en iyi şekilde yapıyorsunuz. Tecrübe kazandığınız ligi tanıyorsunuz, bu sezon bizde destek vereceğiz ve bu takımı üst lige çıkartacağız, dedik. Şimdi el ele verip, taraftarımızın da desteği ile takımı layık olduğu noktaya taşıyacağız” dedi.
B.B Erzurumspor ismine alkış
Dün yapılan kongrede kulübün imside değiştirildi. Artık bundan böyle Erzurum Büyükşehir Belediyespor’un adı Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor olarak değiştirildi. Bu karar salonu dolduran taraftarlar ile Dadaşlar Grubu üyeleri tarafından ayakta alkışlandı. Kulübün arma çalışması ile ilgili olarak da daha sonra bir çalışma yapılacağı belirtildi.
Dün yapılan Olağan üstü kongrede B.B Erzurumspor’un yeni yönetimi şöyle oluştu:
Saim Özakalın, Serdar Kömeç, Muharrem Özdemir, M. Melik Kaya, Sinan Doğan, Kadir Ovat, Zeki Adil, Ö.Faruk Şenpolat, İbrahim Bulut, S. Gökhan Genç, Burhan Doğan, Tuncay Akpınar, Mehmet Tan Özyapar, Murat Aslan, Ömer Düzgün, Yusuf Savaş, Haktan Ömeroğlu, Sedat Selim Bayraklı, Murat Satılmaz, Fatih Yılmaz, Yaser Kotan, Müfit Öğe, M. Emin Öz, Zeki Arıcıoğlu, Gökhan Yılmaz, Önder Dalbudak, A.Oğuz Şam, Ethem Tanrıver, Yavuz Kocaman, Erdinç Timur, Hüsamettin Karaman

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.