Erzurum Haber

Sekmen ve Sertoğlu’na teşekkür…

Sekmen ve Sertoğlu’na teşekkür…
844 Kez
03 Haziran 2014 - 15:14

Erzurum Hasankaleliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Deneği Başkanı Mustafa Kenan Akgül, Hasankale-Erzurum arası yolcu seferlerinin başlatılmasını, geç kalmış bir karar olarak gördüklerini ve bu kararı sonuna kadar desteklediklerini söyledi. Pasinler halkının ilçenin toplu ulaşım sorununa el atan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu’na minnettar olduğunu söyleyen Başkan Akgül, ilçe halkının toplu ulaşımda rahat bir nefes aldığını ifade etti.

Yıllardır Hasankale-Erzurum arası yolcu taşıma sorununun Özel Halk Otobüsleri nedeniyle sürdüğünü belirten Erzurum Hasankaleliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Deneği Başkanı Mustafa Kenan Akgül, özelleştirmeye başından beri karşı olduklarını bildirdi. Başkan Akgül şunları söyledi:

“Hasankale-Erzurum arası yolcu taşımacılığının özelleştirilmesi esnasında söz konusu bu uygulamanın olmaması adına dernek olarak büyük mücadele verdik. Fakat o dönemin başkanı bizim bu uyarılarımızı dikkate almadı. Bu uygulama sonucunda hizmet verilirken hemşerilerimize gösterilen kötü, aşağılayıcı tavır ve davranışları hiçbir zaman unutulmadık. İşin maddi boyutu göz önüne alındığında da, o gün ve şimdi de haklı olduğumuz görülmüştür. 2 Haziran 2014 tarihi itibariyle geç kalınan bu uygulama nihayet başlatılmıştır. Yanlış uygulamadan dönülmüştür. Özel halk Otobüsler, insanlarımızı fahiş fiyatla taşımaya başlamıştır. Bu da her gün ilçemize gidip gelen hemşehrilerimiz ve yaz mevsiminde tatil için gelenlere büyük bir haksızlık olacaktı. Ümit ediyorum ki, yine eskiden olduğu gibi otobüsler Hasankalelilerin kendi öz malları gibi bu önemli hizmete devam edecektir. Hemşerilerimizi rahatlatan bu uygulamayı bütün Hasankaleliler olarak canı gönülden destekliyoruz. Bu uygulamaya sebep olan başta Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu’na minnettarız. Başkanlarımıza hemşehrilerimiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu uygulamanın sonuna kadar arkasındayız.”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.