Erzurum Haber

Polis müdürüyüm’ dedi 10 bin TL çarptı

Polis müdürüyüm’ dedi 10 bin TL çarptı
338 Kez
25 Eylül 2012 - 17:16

Erzurum’da “Ben Emniyet Müdürü Kemal bey” diyerek telefonla aradığı vatandaşın 10 bin TL’sini dolandıran şüpheli aranıyor.

Erzurum merkezde dün meydana gelen olayda; telefonla aradığı M. Y., isimli şahsa kendisini Emniyet Müdürü Kemal bey olarak tanıtan şüpheli, vatandaşın 10 bin TL’sini dolandırdı. İddiaya göre, M.Y., kendisini dün öğle saatlerinde Emniyet Müdürü Kemal olarak tanıtan şüphelinin cep telefonundan aradığı belirtti. Daha sonra telefon hattının dinlemede olduğunu ve hesabına değişik suç örgütlerinden para yatırıldığını söylediğini belirten M. Y., bu durumdan kurtulabilmem için kendisinin bana yardımcı olacağını söyledi. Bunun üzerine verdiği hesap numarasına 10 bin TL para yatırdığını ve daha sonra dolandırıldığını farkına vardığını ifade eden M. Y., polise suç duyurusunda bulundu.
Polis, M. Y.’nin 10 bin TL’sini dolandıran şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.
Öte yandan polis yetkilileri, bu durumlarda kendisini polis, savcı, asker unvanlarıyla tanıtan hiç kimseye itimat edilmemesi gerektiğine vurgu yaparak telefon aracılığıyla sık sık yaşanan dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşların daha dikkatli olmalarını istedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.