Erzurum Haber - 02 Haziran 2020, Salı

Polis gözaltına aldı

8 Ekim 2019, 16:18
Polis gözaltına aldı

Erzurum/zirve2000 Tarihi Aziziye Tabyasında çektirdiği yarı çıplak fotoğrafları sosyal medya hesabında paylaşan K.G. (24) gözaltına alındı. Sosyal medyada büyük tartışma başlatan K.G. sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Tarım ve Orman Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğü sorumluluğundaki Nenehatun Tarihi Milli Parkı içinde bulunan Aziziye Tabyalarını adeta stüdyo gibi kullanarak yarı çıplak fotoğraflar çektiren ve bunları sosyal medya hesabından paylaşan K.G. hakkında soruşturma başlatıldı.

Olayın ‘Tabyalarda Rezalet’ başlığıyla Pusula Gazetesi ve zirve2000.com’da yer almasından sonra gözaltına alınan K.G., sağlık kontrolünden geçirildi. Üniversite öğrencisi olduğu iddia edilen ancak her hangi bir üniversitede kaydının bulunmadığı öğrenilen K.G. ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Daha sonra Savcılığa çıkarılacak olan K.G. hakkında TCK’nın 226/2 maddesi uyarınca Müstehcenlik suçundan işlem yapılacağı öğrenildi.

Bu arada yaptığı paylaşımların ardından K.G., çok sayıda vatandaşın tepkisini çekerken, Tabyaların sahiplisizliğini de bir kez daha ortaya koydu. Tarihte 93 Harbi olarak bilinen Osmanlı-Rus Harbinde en kanlı çatışmalara sahne olan tarihi mekana sahip çıkılmasını isteyen vatandaşlar, böyle bir olayın bir daha yaşanmamasını istediler.

Polis gözaltına aldı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*