Erzurum Haber

Peşinat iskontosu uygulanacak

Peşinat iskontosu uygulanacak
327 Kez
23 Ağustos 2013 - 14:47

Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Müdürü Ömer Efe, Dumlu Beldesi’nde gerçekleştirdiği aylık toplantıda çiftçileri sevindirecek bir karar aldı. Alınan karar göre kooperatiflerden peşin alışveriş yapan çiftçilere peşinat iskontosu uygulanacak.

Furkan NEHRİ/ERZURUM

Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Müdürü Ömer Efe, aylık kooperatifler toplantısını Dumlu’da gerçekleştirdi.

Ağrı, Kars, Ardahan ve Iğdır illerinde bulunan Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığı ile çiftçi ve ortakların her türlü tarımsal girdi ihtiyaçlarının temin edildiğini söyleyen Efe, yapılan toplantıların çiftçilere yardımcı olabilmek adına olduğunu ifade etti. Efe, “ Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte her ay bir kez olmak üzere bölge genelinde köylerde çeşitli toplantılar düzenliyoruz. Yapılan bu toplantıların amacı çiftçimizin sıkıntılarına çare olmak ve onların sorunlarına çözüm bulmak.  Çiftçi ve besiciye elimizden gelen her türlü desteği sağlayarak onların her zaman yanlarında olacağımızı hissettirmektir” dedi.

Dumlu Kooperatifi’nde bulunan çiftçiler ile bir araya gelen Efe yeni kararlar alındığını söyledi. Ekonomik olarak çiftçilerin kalkınması gerektiğini belirten Efe, “Aldığımız kararlar içerisinde ortaklarımız peşin alışverişlerinde sıkıntı yaşıyorlardı bizde bu peşin alışverişlerinde biraz daha altında indirim yapacağız. Diğer bir sıkıntı ise ortaklarımız borç ödemelerinde sıkıntı yaşıyorlar. Ortaklarımız ürettikleri ürünlerini para etmediklerini az ürettiklerini söylüyorlar. Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Müdürlüğün olarak ortaklarımıza destek olmak için ürettikleri ürünlerini alıp piyasa fiyatlarına göre alıp değerlendiriyoruz. Borçlarının faizlerinde indirim yapıyoruz. Bu şekilde ortaklarımıza hem destek hem ise sahip çıkıyoruz.  Tarım Kredi Kooperatifleri, ortaklarının ve genel anlamda Türk çiftçisinin her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya dönük mal ve hizmetleri zamanında, güvenilir, kaliteli ve uygun şartlarda sağlamayı ve ürünlerini pazarlamayı, Türk tarımını çevreye ve doğaya saygılı, sürdürülebilir en üretken sektör yapmayı amaçlar. Vizyonumuz Türkiye’nin tarımsal kredi ve girdi lideri, çiftçilerin sosyoekonomik güvencesi olmak” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.