Erzurum Haber

Numune’nin yeri çağdaş yaşam alanı oluyor

Numune’nin yeri çağdaş yaşam alanı oluyor
436 Kez
01 Kasım 2012 - 9:15

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Hastaneler Caddesi’nde kurulacak olan otopark ve sosyal yaşam alanı için düğmeye bastı. Eski Numune Hastanesi’nin yerinde inşa edilecek olan sosyal yaşam alanının temeli atılırken, yatırım, engelli vatandaşların da istifadesine sunulan fiziki imkanlarla donatılacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, eski Numune Hastanesi’nin bulunduğu Hastaneler Caddesi’nde yapılacak kapalı otopark ve sosyal yaşam alanının yapımına başlandığını bildirdi. Küçükler, “Hastaneler Caddesi’nde hayata geçireceğimiz proje, birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Yapısal bakımdan altı kapalı otopark, üzeri de rekreasyon alanı olarak inşa edilecek olan sosyal yaşam alanının en büyük özelliği ise, engelli vatandaşlarımızın istifadesine sunulacak fiziksel koşulları olacak” diye konuştu.
Projenin ihalesinin bir süre önce yapıldığını ve temele ilk harcın koyulduğunu belirten Başkan Küçükler, “Erzurum şehir merkezinin sosyal yaşam ve rekreasyon alanları bakımından eksiklikleri var. Vatandaşlarımızın şehir merkezi dışına çıkmadan ailece vakit geçirebilecekleri ortamlar neredeyse yok. İşte biz bu eksikliğin giderilmesi noktasında bir proje tasarladık. Projemiz tamamlandığında Hastaneler Caddesi’nin çehresi neredeyse tamamen değişecek. Vatandaşlarımız rekreasyon ve sosyal yaşam alanında vakit geçirebilmek için bu bölgeye akın edecek” şeklinde konuştu.
BAŞKAN KÜÇÜKLER: PROJEMİZ TÜM KESİMLERDEN BÜYÜK İLGİ GÖRMÜŞTÜ…
İçerisinde pergolalar, yürüme yolları, çocuk oyun alanı da bulunacak olan parkın en büyük özelliğinin ise, engellilerin kullanımına imkan sağlayan yapısı olacağını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, “Hastaneler Caddesi için tasarladığımız bu proje, engelli vatandaşlarımızın da istifadesine sunulacak olması yönüyle büyük ilgi görmüştü. Projelendirme işlemlerine geçen yıl başladığımız çalışmadan dolayı engelli vatandaşlarımızdan ve derneklerimizden belediyemize tebrik ve teşekkür mesajları yağmıştı” dedi.
Büyükşehir Belediyesi’nin, engellilerin de düşünülmesi suretiyle tasarlanan bu projesinin hem Erzurum, hem de bölgede bir ilk olduğuna vurgu yapan Başkan Küçükler, “Projemiz, bölgedeki araç yoğunluğu da dikkate alınarak hazırlandı. Bu bakımdan rekreasyon ve sosyal yaşam alanının hemen altında kapalı otopark da bulunacak. Böylece Hastaneler ve Çaykara Caddesi’ndeki trafik yoğunluğu da, büyük ölçüde azaltılmış olunacak” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.