Erzurum Haber

Kurs birincisi oldu

Kurs birincisi oldu
581 Kez
31 Mayıs 2014 - 15:11

Erzurum’da yaşayan 10 çocuk annesi ve 25 torun sahibi 70 yaşındaki Kıyafet Nine, Palandöken Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezinde düzenlenen tecvitli kuran kursunu birincilikle bitirerek mezun oldu.
2013-2014 eğitim öğretim yılında Palandöken Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezinde 800 kursiyere 22 dalda kurs açılarak 8 ay boyunca eğitim verildi. 8 aylık eğitimin sonucunda kurslarını başarı ile bitiren 800 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi. Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezinde düzenlenen kurslarda eğitim alan 800 kursiyerin en yaşlısı olan 10 çocuk annesi ve 25 torun sahibi 70 yaşındaki Kıyafet Bayoğlu adeta gençlere taş çıkarırcasına tecvitli kuran kursunu birincilikle bitirip, mezun oldu.
ZORLANDIM AMA PES ETMEDİM
Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezinde düzenlenen tecvitli kuran kursunu başarı ile bitirip sertifikasını alan 70’lik Kıyafet nine, 8 aylık bir süreçte her gün kursa gidip gelmekte zorladığını ama pes etmediğini söyledi. Kıyafet Nine, “Kurstan mezun olduğum için bugün çok mutluyum. 8 ay boyunca kursa gidip geldim ve bugün artık son defa gelip sertifikamı aldım. Kurs başladığında çok zorlandım ama hiç bir zaman pes etmedim. Tecvitli kuran okumak zordu biraz ama şuan çok güzel bir şekilde okuyorum.” şeklinde konuştu.
KURSUN AÇILDIĞINI KOMŞUMDAN DUYDUM VE YAZILDIM
Tecvitli kuran öğrenmeyi çok istediğini belirten 70 yaşındaki Kıyafet Bayoğlu, Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezinde açılan kursu komşusundan duyduğunu ve gelip yazıldığını söyledi. Kıyafet Nine, “Kuran okumayı biliyordum ama tecvitli okumayı bilmiyordum. Kursun açıldığını komşumdan duyduğum zaman çok sevindim. Hemen kültür merkezine gelerek kayıt oldum. Bize kuran dersi veren hocamızdan Allahrazı olsun hepimize güzelce kuran okumayı güzelce öğretti.” dedi.
Kursu birincilikle bitiren 70 yaşındaki Kıyafet Bayoğlu, sertifikasını Kuran Kursu Hocası Ayşe Çiloğlu’ndan aldı. Kıyafet Nine, sertifika töreninde kuran arkadaşlarıyla birlikte fotoğraf çektirmeyi unutmadı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.