Erzurum Haber

Hızlı tren Erzurum’a 2018’de gelecek

Hızlı tren Erzurum’a 2018’de gelecek
454 Kez
30 Ekim 2012 - 16:31

Devlet Demiryolları Erzurum Gar Müdürü Ahmet Başar, Kurban Bayramı öncesi ve sonrasında yolcu trenlerin tam kapasiteyle çalıştığını belirterek, Kente gelen yolcu sayısının geçmiş yıllara göre yüzde 25 oranında arttığını belirtti.

Uçak ve otobüs seferlerinin artmasına rağmen vatandaşların trenle yolculuk etmekten de vazgeçmediklerini ifade eden Devlet Demiryolları Erzurum Gar Müdürü Ahmet Başar, günlük ortalama 200 yolcu taşıdıklarını söyledi.
Trenle yolculuğu eskiye göre önemli oranda rağbet gördüğünü kaydeden Başar,” Güvenilir ve ekonomik olduğu için demir yolu tercih ediliyor” dedi.
Atatürk Üniversitesinde öğrenci kontenjanının artması ve ikinci üniversitenin de hizmet vermesiyle birlikte Erzurum’a gelen yolcu sayısının geçmiş yıllara göre arttığını belirten Başar, “Giden yolcu sayısında değişiklik olmazken, gelen yolcu sayısında yüzde 25 oranında artış yaşanıyor.“ diye konuştu.
Bakanlığın hızlı tren alanında çalışmalarını sürdürdüğünü ve 2015’te Sivas’a 2018’de de Erzurum’a hızlı tren geleceğini belirten Başar, “Hükümetimiz şuana kadar en fazla yatırımı beklide demir yollarına yapmakta. Milli Eğitimden sonra en fazla ödenek demiryollarına sağlandı. Kış öncesi raylarda bakımlarımız sürüyor. Erzurum – Kars arası 5,5 saatten 3,5 saate düşecek.” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.