Erzurum Haber

Gereğini yapacak

Gereğini yapacak
590 Kez
27 Mayıs 2013 - 11:12

Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı Bahar Şenliklerinde basın mensupları ile görevliler arasında yaşanan gerginliğe açıklık getirerek, “ Münferit bir olay, konuyu Üniversite ile bağdaştırmamak gerek, olaya duyarsız kalmam gibi bir şey söz konusu olamaz ” dedi.

Erzurum Teknik Üniversitesinin çok büyük başarılara imza attığını anımsatan Rektör Yaylalı, “ bahar şenliklerinde yapılan güzelliklerin yerine kamuoyunda görevliler ile basın mensuplarının arasında yaşanan tartışmanın yansımazı bizleri üzmüştür. Erzurum Teknik Üniversitesi şehrin malıdır ve sahip çıkılması gereken bir değerdir. Bizler en iyiyi yapmak için çaba sarf ediyoruz. Bahar Şenliklerinde de iyi bir organizasyon yaptık. Şehir dışından önemli konukları ağırladık” diye konuştu.

Bahar şenliklerinde yaşanan tatsız olayın kedisine aksettirilmesinin ardından konuya duyarsız kalmadığının altını çizen Prof. Dr. Muammer Yaylalı, “ Ben gelen konuklar ile ilgilenirken Rektör Yardımcıma konuyla ilgilenmesini söyledim. Platformun üzerinde fotoğraf çekmek isteyen gazeteciler ile kamuoyuna yansıyan haberlerin aksine basın danışmanı olmayan görevli arasında tatsız bir olay yaşanmış. Yanlış anlaşılma ve iletişim eksikliğinden kaynaklanan bu olay münferit bir hadisedir”dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.