Erzurum Haber

Fes takmayan ekibin 3 puanı siliniyor

Fes takmayan ekibin 3 puanı siliniyor
479 Kez
09 Mart 2013 - 18:40

Erzurum’da düzenlenen Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması nefesleri kesti. Federasyon’un bu yıl fes uygulaması başlatması ve fes takmayan ekipten 3 puan kesilmesi nedeniyle tüm kulüpler oyun alanına fesle çıktı. Bu arada Palandöken Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü oyuncularının kılıçlarla “Kör oğlu” oyununu oynaması da salondan alkış tufanı kopmasına neden oldu.

Nurullah PALA-ERZURUM

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Faaliyet Programı’nda yer alan, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması dün Palandöken Spor Salonu’nda yapıldı. Yapılan yarışma nefesleri keserken, Erzurumlular ilk kez fesle halk oyunları yarışması izledi. Federasyon’un Fessiz oyun alanına çıkan ekipten 3 puan kırılacağını açıklamasının ardından Erzurum’daki kulüpler bu riski göze alamadı ve yarışmaya fes ile katıldı. Federasyonun daha önceki uygulamalarında Erzurum’da yapılan halk oyunları yarışmasında takımların fes takmaması durumunda birer puanı kesiliyordu ve kulüpler bu bir puanı pek fazla önemsemedikleri için, fessiz bir şekilde oyun oynuyordu. Bu arada dün yapılan yarışmalarda Palandöken Halk Eğitimi Merkezi Gençlik Spor Kulübü Halk Oyunları ekibi de kılıçla “Köroğlu” oynadı ve büyük bir alkış aldı.

KÖROĞLU NEFES KESTİ

Dün yapılan Halk Oyunları Yarışması’nda Palandöken Halk Eğitimi Merkezi Gençlik Spor Kulübü Halk Oyunları ekibi dün büyük bir gösteriye imza attı. Ellerine kılıç alan barcılar, “Köroğlu” oyununu seyircilerin dikkatli bakışları arasında başarı ile oynadı. Seyirciler de barcıları gözlerini kırpmadan izledi. Yapılan yarışları Erzurum GHSİM Müdürü Fatih Çintimar, Spor Şube Müdürü Bülent Tilkidöğen,  Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan, Palandöken Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Erol Şimşek, Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Suat Aksu ve çok sayıda davetli izledi. Dolu tribünler önünde gerçekleştirilen halk oyunları alkış aldı.

ŞAMPİYONLARA KUPA

Yapılan yarışmalar sonunda Miniklerde birinciliği Palandöken Halk Eğitimi Merkezi kazandı. Yıldız erkeklerde ise şampiyonluk Erzurum Büyükşehir Belediyesi Folklar Gençlik Spor’un oldu. Genç erkeklerde birincilik Büyükşehir’in oldu. Büyük erkeklerde şampiyonluk ipini Palandöken Halk Eğitimi Merkezi Gençlikspor Kulübü göğüsledi. Düzenli Dalda ise şampiyonluk Sağlıkspor’un oldu. Yarışmaların ardından dereceye giren ekiplere kupaları salondaki protokol tarafından takdim edildi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.