Erzurum Haber

Evlerini ziyaret ederek dert dinliyor

Evlerini ziyaret ederek dert dinliyor
336 Kez
13 Ağustos 2013 - 11:01

ERVAK Başkanı Erdal Güzel, her zaman Afganlı ailelerin en büyük dert ortağı oldu. Onların her zaman yardımına koşuyor.

Nurullah PALA/ERZURUM

Erzurum Kalkınma Vakfı(ERVAK) Başkanı Erdal Güzel, Afganlı ailelerin en büyük destekçisi olmaya devam ediyor. Erzurum’a geldikleri günden beri kendilerine ilgi gösteren ERVAK Başkanı Güzel, Afganlı ailelerin umudu oldu.

Maddi manevi her zaman Afganlı ailelere destek veren Güzel, Ramazan bayramında da Afganlı ailelere yakın bir ilgi gösterdi. Afganlı ailelerin dert ortağı ve sırdaşı haline gelen Başkan Güzel, Afganlı aileleri Erzurumluların destek vermesini istedi. “Allah kimseyi vatansız etmesin” diyen ERVAK Başkanı Erdal Güzel, zorda kalarak ülkelerini terk etmek zorunda kalan Afganlı ailelere gücünün nispetinde yardımcı olduğunu söyledi.

Evlerini ziyaret ederek dert dinliyor

Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Erdal Güzel, Erzurum Valiliği ile birlikte Afganlı Ailelerin, Erzurum’daki en büyük destekçisi konumunda. Afganlı aileleri evlerinde ziyaret eden Güzel, onların ihtiyaçlarını tespit edip, derman olmaya ve çözüm bulmaya çalışıyor. Afganlı ailelerle irtibatı hiç koparmayan Güzel, Afganlı çocukların da büyük ilgisi ile karşılaşıyor. Güzel, “Bu insanlar, savaş yüzünden ülkelerini terk edip ülkemize sığınmışlar. Kendilerine yardımcı olmak hepimizin asli görevi. Bu insanlara saygı çerçevesi içerisinde destek vermeliyiz” dedi.

Bu arada ERVAK Başkanı Erdal Güzel’in Ramazan Bayramında da Afganlı ailelerini ziyaret ederek, bayramlarını kutladığı ve çeşitli hediyeler verdiği öğrenildi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.