Erzurum Haber

Erzurum’un gururu oldular

Erzurum’un gururu oldular
650 Kez
02 Mart 2013 - 13:10

Erzurum’da, 24. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında 2011 yılı gelir ve kurumlar vergisi rekortmenlerine düzenlenen törenle plaketleri verildi. Törende inşaat sektörünün yükselen yıldızı Karadayı Group, kurumlar vergisinde üçüncülük kürsüsüne oturdu.

Erzurum Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından Dedeman Ski Lodge Otel’de düzenlenen vergi rekortmenleri ödül töreni renkli görüntülere sahne oldu. Erzurum Vali Yardımcısı Abdurrahman İçyar, Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, Erzurum Defterdarı Ali Tongül, İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bilge, Erzurum Emniyet Müdür Yardımcısı Ramis Kumsal, TRT Erzurum Müdürü Salih Lütfü Şengül, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Zeki Akal, işadamları ve davetlilerin iştirak ettiği gece, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Vergi Dairesi Başkanlığı’nın hazırladığı tanıtım filmiyle devam eden ödül töreninde konuşan Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, vergi bilincinin önemine dikkati çekti. Başkan Poyraz, “Vergi Haftası boyunca verginin önemini kamuoyunun gündeminde tutmaya çalıştık. Gelecek kuşaklarda sağlam bir vergi bilincine katkı sağlamak amacıyla hafta boyunca ilköğretim öğrencilerine vergiyi anlattık” dedi. Poyraz, “Marifet iltifata tabidir. Vergiye gönüllü, uyum seviyesi yüksek olan, Vergi Dairesi ile herhangi bir sorunu olmayan, vergi borcu olmayan, vergisel yükümlülüklerini zamanında yerine getiren çok sayıda mükellefimizi iş yerlerinde ziyaret ederek onlara teşekkür ettik ve iltifatta bulunduk” diye konuştu. Vergi Dairesi Başkanı Poyraz ayrıca, kendilerine her türlü destekte bulunan kamu kurumları, çalışma arkadaşları ve mükelleflere teşekkür etti.

 

Karadayı dev şirketlerle yarıştı

Erzurum’un öz sermayesi Karadayı Group, geleneği bozmadı ve vergi rekortmenlerinde dev şirketlerle yarıştı. İnşaat sektöründeki atılımları ve büyüyen yapısıyla şehir ekonomisine önemli girdi sağlayan Karadayı Group, 2011’in vergi rekortmenleri arasında kurumlar vergisinde üçüncü oldu. Aşkale Çimento ve Aras Elektrik ile yarışan Karadayı Group, sergilediği istikrarlı büyüme hızı ve ekonomik gücüyle elde ettiği başarıyla gecede haklı bir gurur yaşadı. Karadayı Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Metin Karadayı, üçüncülük plaketini Erzurum Defterdarı Ali Tongül’den aldı.

 

Erzurum’un gururu: Aşkale Çimento

Erzurum Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen vergi rekortmenleri ödül töreninde Aşkale Çimento fırtınası esti. Erzurum’un marka sanayi kuruluşu Aşkale Çimento kurumlar vergisinde birinci oldu. Aşkale Çimento’nun plaketini  Muhasebe ve Finansman MüdürüYüksel Bilici aldı. Gecede 24. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren Avni Anıl Akıncıoğlu, İlayda Dalkılıç ve Ayşenur Arpacık adlı öğrencilere de çeşitli hediyeler verildi.

 

İşte 2011’e damgasını vuranlar

2011 Kurumlar Vergisi Rekortmenleri

1.Aşkale Çimento T.A.Ş.

2.Aras Elektrik Dağıtım A.Ş.

3.Karadayı Group

4.Çimenler Otomotiv

5.Doğu Tıp Merkezi

 

2011 Gelir Vergisi Rekortmenleri

1.Nejdet Özkan

2.Seyfettin İrki

3.Lütfü Yücelik

4.Hüseyin Özdemir

5.Cemil Kara

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.