Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Erzurum kampı 15 gün sürecek

Erzurum kampı 15 gün sürecek
12 Temmuz 2013 - 11:31

Erzurum’un Spor Toto 3. Lig’deki temsilcisi Büyükşehir Belediyespor, yeni sezonun ilk kampını Erzurum’da başlattı. Sezonun ilk çalışması 30 sporcu ile yapıldı.

Nurullah PALA-Furkan NEHRİ/ERZURUM

Geçtiğimiz sezon gol averajı ile play Off’u kaçıran ve 2. Lig hasretini dindiremeyen Erzurum Büyükşehir Belediyespor, işi bu sezon daha da sıkı tutuyor. Spor Toto 3. Lig’de mücadele eden ve bu sezon şampiyon olmayı hedefleyen Erzurum Büyükşehir Belediyespor, dün yeni sezonu açarak sezonun ilk kamp dönemini kendi şehrinde başlattı. Tesislerde kampa giren Mavi-beyazlılar, ilk antrenmanını GHSİM Atletizm Tartan Pistte yaptı. Teknik Patron Yavuz İncedal, yardımcıları Gökhan Kaynak, Rıfkı Ekener, Cevdet Cengiz ve Cengiz Tarım yönetiminde sezonun ilk antrenmanını yaptı. 30 futbolcu ile yeni sezonun ilk antrenmanını gerçekleştiren Mavi-beyazlı ekibi ilk çalışmada Genel Kaptan Sabri Gökhan Genç ile Sportif Direktör Necdet Gümüşenek de yalnız bırakmadı.

Erzurum kampı 15 gün sürecek

Erzurum’da start alan yeni sezonun ilk hazırlık kampı 15 gün sürecek. Mavi-beyazlı takım, bu kampın ardından daha çok hazırlık maçları oynama amacı ile Bolu’ya giderek burada kampa girecek. Dün 2013-2014 sezonu için ilk antrenmanını yapan Erzurum Büyükşehir Belediyespor’da Teknik Direktör Yavuz İncedal’ın oyuncuları ile özel olarak ilgilendiği görüldü. Erzurum kampında eski futbolcular ile yeni transferleri kaynaştıracaklarını belirten genç teknik adam, “Erzurum’da yapacağımız 15 günlük kampı çok iyi değerlendireceğiz. Şu anda yeni transferler ise eski oyuncular kısa sürede birbirleri ile kaynaştı. Bu toplu idmanlarda da sahaya yansıyacak” dedi.

Şu anda takının Fatih Gültekin ile birlikte en tecrübeli ismi olan golcü futbolcu Kemal Akbaba’nın da idmanda yeni transferlere yakın bir ligi göstererek, onlara yardımcı olmaya çalıştığı görüldü.

Kampları iyi değerlendiren takımda kalacak

Erzurum Büyükşehir Belediyespor, yeni sezonda kontenjanı dört futbolcu ile sınırlandırmak istiyor. Bunun için mevcut futbolculardan bir çoğu ile zorunlu olarak yolları ayırmak zorunda kalacak olan Mavi-beyazlılar, yaş sınırı nedeniyle kontenjanı Fatih Gültekin, Kemal Akbaba ve yeni transferlerden Mustafa Özkaya ile Haluk Zeybek’ten yana kullanacak. Mavi-beyazlı yöneticilerin kontenjan olan futbolcuları alıp, tribünde oturtmak yerine ilk on birde ya da iyi bir alternatif olacak yaşı küçük futbolcuları tercih edeceği öğrenildi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.