Erzurum Haber

Erzurum Adliye Sarayı önünde gözaltına alındılar

Erzurum Adliye Sarayı önünde gözaltına alındılar
363 Kez
01 Haziran 2015 - 15:36

Erzurum/zirve2000 AK Parti il yönetim kurulu üyeleri, MHP, BBP il ve ilçe başkanları, Belediye eski Özel Kalem Müdürü ile bazı kişileri, 2011-2013 yılları arasında usulsüz dinledikleri iddiasıyla Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında yakalama kararı çıkartılan Rize Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Mehmet Şevki Meşe ile Başkomiser Veli Akçay, ifade vermek için geldikleri Erzurum Adliye Sarayı önünde gözaltına alındı.
Rize Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğünde 2011- 2013 yılları arasındaki usulsüz dinlemelere ilişkin, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla soruşturma başlatıldı. Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, yönetme ve üye olma, kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, suç uydurma, haberleşmenin gizliliğini ihlal, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak kaydedilmesi suçlarından haklarında yakalama kararı çıkartılan Rize Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Mehmet Şevki Meşe ile Başkomiser Veli Akçay, ifade vermek için geldikleri Erzurum Adliye Sarayı önünde gözaltına alındı.
Bu sırada bir grup vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile gözaltına alınan polislere destek için Adliye sarayı önüne geldi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.