Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

DSİ Bölge Müdürü Oltu’da İnceleme Yaptı

DSİ Bölge Müdürü Oltu’da İnceleme Yaptı
01 Aralık 2012 - 12:23

DSİ Erzurum Bölge Müdürü Sebahattin Çapkınoğlu, Bölge Müdür Yardımcısı Ayhan Şahna ile DSİ Şube Şefi Süleyman Yıldırım, Oltu Belediyesini ziyaret ederek Başkan İbrahim Ziyrek ile görüştü. DSİ heyeti ile Başkan Ziyrek, Oltu içme suyu ve sulama suyu hakkında değerlendirmelerde bulundular.
Oltu belediye başkanı Ziyrek ile bölgede sürdürülen çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulunan DSİ heyeti daha sonra arazide incelemelerde bulundu.
DSİ Bölge Müdürü Çapkınoğu, yaptığı açıklamada, Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek’i ziyaret ederek istişare ettikleri belirterek, “Bugün burada bazı projelere de start verdik. İlk etapta Oltu ilçesinin 2045 yılına kadar su ihtiyacını projeksiyonunu çizdik. Bu projeksiyona göre Oltu ilçesinin 2045 yılındaki nüfusunun 62 bin olacağını tahmin ediyoruz buna göre de ihtiyacı olan suyun 250 litre saniye olarak tespit ettik. İlk etapta Sivridere Göletinin inşasına başlayacağız Şu an start verdik plan ve projemizi 25 Aralık 2012 tarihinde yapacağız. Bunun akabinde diğer çalışmalarımız ve gölet yer tespitlerimiz devam ediyor. Bu havzada küçük birimlerin sulama noktasında yeni su rezevlerini tespit edip küçük göletlerle köylerimizin su ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacağız. Amacımız bu coğrafyanın içme suyu ve sulama suyu problemini çözmekti bu nedenle Oltu belediye başkanımızı ziyaret ettik karşılıklı istişare yaparak sorunların biran önce çözümüne gideceğiz. Ayrıca Oltu çayının yatağında da bir çok proje gerçekleştirerek Oltu çayı yatağını güzelleştiremeye gideceğiz” dedi.
Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek ise “Güzel Otlumuzun yıllardır ihtiyacı olan kaliteli bir su nihayet kavuşuyor. DSİ Bölge müdürümüzle birlikte projeler hakkında görüşmeler yaptık. DSİ Fırat’a gem vuran bu ülkede barajlar yapan çok önemli kurumumuz. İlçemizin içme ve sulama sularını ele aldılar biz artık işin uzmanlarına bıraktık. Bu projeler sonunda çok güzel şeyler çıkacak. Şahsım ve Oltu halkı adına DSİ Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.