Erzurum Haber

Dadaş’ın yönetimi sessiz…

Dadaş’ın yönetimi sessiz…
644 Kez
09 Haziran 2015 - 14:24

Erzurum/zirve2000 Geçtiğimiz günlerde Teknik Direktör Besim Durmuş’un Erzurum’a davet edilmesi akıllara soru işaretlerini getirdi. Durmuş’u görevi başındaki kulüp başkanı Saim Özakalın’ın aksine, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç’ın Erzurum’a davet ettiği iddia ediliyor.

Nurullah PALA-ERZURUM
Spor Toto 3. Lig Takımlarından Büyükşehir Belediyespor’da yaşanan ilginç gelişmeler dikkatlerden kaçmıyor. Mavi-beyazlı kulübün yönetimi dururken, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç’ın Teknik Direktör Besim Durmuş’u Erzurum’a davet etmesi akıllara soru işaretleri getirdi. Kıraç’ın en son iki yıl önce Boluspor’da teknik direktörlük yapan Besim Durmuş’u Erzurum’a davet ettiği ve Durmuş’un da Erzurum’a gelerek, 50 kişilik bir futbolcu listesi sunduğu iddia ediliyor. Saim Özakalın yönetiminin iş başında olmasına rağmen, Kıraç’ın, Besim Durmuş’u Erzurum’a davet etmesi, Mavi-beyazlı kulübe yakın çevreleri ve taraftarı şok etti. Bazı çevreler, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in, BB Erzurumspor yönetimini Ünsal Kıraç başkanlığında bir yönetime devredilmesi planları yaptığını ileri sürüyor.
Kartalspor’da Sekmen’le çalıştı
En son 2013’te bir süre Boluspor’da teknik direktörlük yapan Besim Durmuş’un Kartalspor’da görev yaptığı dönem, şa an Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Mehmet Sekmen’le birlikte çalıştığı öğrenilirken, Durmuş’un Sekmen’e yakınlığı spor kamuoyunda telaffuz ediliyordu. Durmuş’un Erzurum’a davet edilmesi, “Acaba BB Erzurumspor’un yeni hocası Besim Durmuş mu oluyor” sorularını da beraberinde getirirken, 17 futbolcusunun sözleşmesinin devam ettiği BB Erzurumspor’da 50 futbolcu isminin sunulduğu iddiası da gündeme bomba gibi düştü.
Kulübün akıbeti masaya yatırılıyor
Bu arada Kürşat Karakaş’ın başını çektiği Efsanelerin Erzurumspor’a yönetim anlamında talipli olmasının yanında, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ünsal Kıraç’ın da kulüp başkanlığı için nabız yokladığı yüksek bir dille seslendirilirken, üç yıldır işadamlarının iş başında olduğu Saim Özakalın yönetiminin de kalan projeleri tamamlamak ve sportif anlamda şampiyonluğu yakalamak için devam etmekten yana olduğu öğrenildi. Mavi-beyazlı takımın geleceğine ilişkin zirvenin ise yarın ya da Çarşamba günü netlik kazanacağı ifade ediliyor. Saim Özakalın ve yönetiminin Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in tavrına göre yola devam edip etmeyeceği yapılacak olan zirveden sonra belli olacak.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.