Erzurum Haber

Cumartesi şenlik var

Cumartesi şenlik var
446 Kez
13 Mayıs 2015 - 18:06

Erzurum/zirve2000 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Erzurum’da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Erzurum Büyükşehir Belediyesinin 16 Mayıs 2015 Cumartesi günü düzenleyeceği uçurtma şenliği ile start alacak etkinlikler coşkuyla kutlanacak.
Yedisinden yetmişine binlerce uçurtma severin birbirinden ilginç uçurtmalarıyla katılacağı Erzurum Büyükşehir Belediyesi’de uçurtması olmayanlara uçurtma dağıtacak.
İstanbul Uçurtmacılar Derneği’nin de katkılarıyla gerçekleştirilecek şenlikte uçurtma yarışmaları, animasyon ekibinin çeşitli oyun ve yarışmaları da yer alacak.
Uçurtma Festivali’nde Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı çeşitli yuva ve okullardan yüzlerce öğrencinin sunacağı gösteriler de izleyenleri büyüleyecek.
İstanbul Uçurtmacılar Derneği, alanda kuracağı Uçurtma Hastanesi’nde kırılan, yırtılan uçurtmaları ücretsiz olarak onaracak.
Uçurtma yarışmasında dereceye girenlere Erzurum Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Ak Parti milletvekili adayları tarafından, Bisikletler, Spor Kıyafetler, Saatler, Kupalar ve Teşekkür Belgelerini dağıtılacak
Festivalde İstanbul Uçurtmacılar Derneği’nin profesyonel ekibinin hazırladığı uçurtma show ise katılımcılara heyecanlı anlar yaşatacak.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.