Erzurum Haber

Bu acıyı kimse bilemez

Bu acıyı kimse bilemez
395 Kez
16 Mart 2013 - 13:18

Ağrı’da bir oğlu terör örgütüne katılan ve dağda olan, bir oğlu da polis olan Reşit Kızılkurt, yetkililerden artık bu acının bitirilmesini isteyerek, “Dünyanın en acılı insanlarından biri benim. Bu acıyı kimse bilemez. Televizyon izlediğimde her çatışmada yüreğim yanıyor. İki tarafa da bakıyorum ağlıyorum” dedi.
Ağrı Emniyet Müdürlüğü’nce başlatılan ‘Silah Sevincine Hayır’ projesi kapsamında Cumhuriyet Caddesi’nde düzenlenen etkinliklere katılan Vali Mehmet Tekinarslan, vatandaşlarla yakından ilgilendi. Vatandaşlarla sohbet eden Vali Tekinarslan’ın yanına gelen Reşit Kızılkurt ise, bir oğlunun yıllar önce terör örgütü PKK’ya katıldığını, bir oğlunun da polis olduğunu anlatarak, “Dünyanın en acılı insanlarından biri benim. Bu acıyı kimse bilemez. Televizyon izlediğimde her çatışmada yüreğim yanıyor. İki tarafa da bakıyorum ağlıyorum. Herkes benim gibi, sizin gibi düşünmeli ve bu savaşı durdurmalı. Ne olursunuz bitsin bu acı, bitsin bugözyaşı” dedi.

Gözü yaşlı babayı teselli eden Vali Tekinarslan, “İnşallah bu acılar ve bu gözyaşları bitecek. Biraz sabır ve dua edelim” diyerek acılı babayı makamına davet etti. Vali Tekinarslan’ın yanından umutla ayrılan Reşit Kızılkurt, gazetecilere yaptığı açıklamada, yıllardır dağda olan oğlundan haber alamadığını söyledi. Yıllardırbarış hasreti çektiğini ifade eden Kızılkurt, “Çocuklarımdan birisi dağda, biri de polis. Bunlar aynı kandan, aynı candan olan iki kardeş. Ben bir baba olarak nasıl ağlamayayım. Televizyonda haberlere bakarken bu olaylarda ölen herkese ağlıyorum. Çünkü her iki tarafta da canım var. Bu dünyada benden daha acılı insan olamaz. Bugün buraya torunumu getirdim, oyuncak silahları vardı. Bu silahları verip, yerine polis arabası aldım. Ben artık kan ve gözyaşı istemiyorum. Devlet büyüklerine sesleniyorum, bitirin artık bu acımızı” şeklinde konuştu.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
MAÇ CUMARTESİ 13.30’DA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İSPİR’DE KARNAVAL
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM’DA BIÇAKLI CİNAYET
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM’DA YANGIN…
GÜNLÜK HABER AKIŞI
REKOR DÜZEYDE BAŞVURU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ŞİFALI TOPRAK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BAKÜ EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YAŞ KESEN BAŞ KESER

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.