Erzurum Haber

Antrenör kursuna katılacak

Antrenör kursuna katılacak
1.032 Kez
16 Haziran 2014 - 11:12

Son yıllarda Erzurum TFF tarafından düzenlenen Antrenör Lisans Güncelleme Kursları’nın adeta çekim Merkezi oldu. TFF Bölge Antrenörü Kemal Coşkun’un gayretleri ile Erzurum, yarın İki ayrı antrenör Kursu’na ev sahipliği yapacak. Kursa Sergen Yalçın’ın da aralarında bulunduğu bir çok ünlü spor adamı katılacak.

Nurullah PALA/ÖZEL HABER
Erzurum, TFF’nin Antrenör Kursları ve Pro Antrenör Lisans Güncelleme Kursları’nın üssü olmaya devam ediyor. İki yıl önce Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan Süper Kupa’ya ev sahipliği yaparak, Türkiye Futbol Federasyonu’nun gözdelerinden biri haline gelen Erzurum, yaz aylarında düzenlenen antrenör kurslarına da ev sahipliği yapıyor. TFF Bölge Antrenörü Kemal Coşkun’un gayretleri ile Erzurum’da UEFA A Antrenör Kursa ve UEFA B Antrenör Kursu başlıyor. Kursa Türk futbolunun unutulmaz yeteneklerinden biri olan ve ilk teknik direktörlüğü Gaziantepspor’da yapan Sergen Yalçın’da katılacak. Yalçın ile birlikte A Antrenör Kursuna 24 isim katılırken, 24 Antrenörde UEFA B Antrenör Kursu’na katılacak. Toplam 48 antrenör Erzurum’da ders görecek. TFF tarafından Erzurum’da açılan kursların Ekim ayına kadar çeşitli aralıklarla devam edeceği belirtildi.
Geçen yılda Rüştü gelmişti
Erzurum yıllar önce Ünal Karaman, Ali Nail Durmuş ve daha bir çok yıldızın katıldığı Teknik Direktör Kursu’na ev sahipliği yapmıştı. Son dönemlerde 2011 Üniversiade ile birlikte yıldızı iyice parlayan ve her geçen günde yüksek irtifa kamp merkezi olma yolunda hızla ilerleyen Erzurum, yarından itibaren TFF tarafından düzenlenecek olan UEFA A Antrenör Kursu ve UEFA B Antrenör Kursu’na ev sahipliği yapacak. Bugünden itibaren Erzurum’a akın edecek olan kursiyerlerin Xanadu Otele giriş yaptıktan sonra, kursların yarın start alacağı öğrenildi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.