Erzurum Haber

350 bin ton asfalt

350 bin ton asfalt
289 Kez
22 Haziran 2018 - 19:03

Erzurum/zirve2000 Erzurum Büyükşehir Belediyesi, bu yıl mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları ve yoğun yağışa rağmen merkez ilçelere yaklaşık 350 bin ton asfalt dökerek yeni bir rekora imza attı.

Başkan Sekmen, “Ekiplerimiz yağmurdan fırsat buldukça asfalt hizmetine devam ediyor. Son olarak da Şükrüpaşa Mahallesi ve çevresinde çalışmalar devam ediyor” dedi.

Son 4 yılda 1,5 milyon ton asfalt dökümüyle dikkat çeken Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Yapım Şube Müdürlüğü, bu yılın ilk altı ayında kent merkezinde 350 bin tona ulaştı. Kırsalda yapılan çalışmalarla birlikte bu yıl yeni bir rekora imza atması beklenen Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle son iki aydır etkili olan sağanağa rağmen asfalt çalışmalarını yürütmesi takdirle karşılandı.
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü verilerine göre mayıs ayında metrekareye yaklaşık 15 kilogram yağışın düştüğü Erzurum’da bu elverişsizliğe rağmen asfalt çalışması yapılırken, Başkan Mehmet Sekmen, “Her fırsatta ekiplerimiz çalışmalarını yürütüyor” dedi.

Asfalt konusunda büyük ilerleme kaydettiklerinin altını çizen Başkan Sekmen, “Kırsal ve arazide yol yapım, bakım ve onarım işine inanılmaz bir ağırlık verdik. Şehir merkezinde de mevsim değişikliğiyle birlikte zamanla yarıştık ancak sağanak yağışlar işimizi yavaşlattı. Buna rağmen yağışsız her anı fırsat bilen ekiplerimiz gayretli bir çalışmayla hem asfaltsız yol bırakmadı hem de yenileme çalışmalarını başarıyla gerçekleştirdi. Bununla birlikte asfalt kalitesi ve yol yapımında standartları yükseltmemiz sayesinde vatandaşlarımızdan çok olumlu dönüşler aldık. Bizlere verdikleri bu destek ve moralden dolayı tüm halkımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.