Erzurum Haber

30 gazeteci ve yazar geldi…

30 gazeteci ve yazar geldi…
392 Kez
21 Şubat 2013 - 11:01

Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından kış turizmini tanıtmak amacıyla düzenlenen organizasyona Gürcistan, Azerbeycan, Rusya, Ukrayna ve Polonya’dan toplam 30 basın mensubu ve yazar katılıyor.

5 ülkeden gelen toplam 7 televizyon kanalı da Erzurum kış turizmini ve tarihini tanıtım amaçlı çekimler yapıyor. KUDAKA tarafından görevlendirilen uzmanların rehberlik ettiği basın mensuplarına kış turizmine yapılan yatırımlar ve tarihi miraslar tanıtılıyor. Ekipler tarafından yapılan çekimler kendi ülkelerinin kanallarından yayınlanacak. 3 günlüğüne düzenlenen organizasyon 21 Şubat Perşembe günü son bulacak.

KUDAKA Uzmanı Murat Karapınar, “5 ülkeden toplam 30 basın mensubu ve yazarı KUDAKA “Kış Turizmi Tanıtım Organizasyonu”  kapsamında misafir ediyoruz. Gelen misafirlere kış turizmine yaptığımız yatırımları ve tarihi yerlerimizi tanıtıyoruz. Her gruba tercüman ve rehber verdik. Gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Hemen hemen Erzurum’un her yerini gez diyoruz. Ayrıca televizyonlara özel olarak çekimler yapıyoruz. Bizde kameraların karşısına geçip Erzurum’u tanıtıcı konuşmalar yapıp üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Şuanlık hiçbir sorun yok misafirlerimiz hallerinden memnun durumda. Gündüzleri kayak yapıyorlar ve kayak tesislerini geziyorlar. Öğleden sonra tarihi yerleri gezdiriyoruz. Bu yaptığımız çalışmalarla Erzurum’u dünyaya tanıtmış olacağız. Umuyoruz ki yaptığımız çalışmalar Erzurum’a olumlu bir şekilde geri dönecek.” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.