DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.124.289 1.019
zirve2000 TÜM YAZILARI

ERBİRDER Başkanı Toraman Sırrı Sakık’a tepki gönderdi

Yayınlanma Tarihi : Google News
ERBİRDER Başkanı Toraman Sırrı Sakık’a tepki gönderdi

Bursa’da yaşanan olaylara değinerek Erzurum ‘u  tehdit eden BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’a dadaşlardan tokat gibi cevap geldi. Milletvekili Sakık’ın,” “Aklınızı başınıza alın, Kürtler 1915′ler deki Ermeniler değil ki katledesiniz, Kürtler 6-7 Eylül’ü yaşayan Rumlar, Yahudiler değil ki zulüm edesiniz. Kürtlerin sözü vardır; azdan az gider, çoktan çok gider” şeklinde açıklama yapmıştı.

Erzurumlular Birleşim Derneği (ERBİRDER) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Toraman yaptığı yazılı açıklamada Sırrı Sakık’ı Türk halkı  ve Erzurum’dan özür dilemeye davet etti. Toraman, ‘Harmana giren porsuk,dirgene katlanır..!’ dedi.

Erzurumlular Birleşim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Toraman açıklamasında şunları söyledi:

“BDP Milletvekili Sırrı Sakık, İzmir’den Erzurumlulara, aslında tüm Türkiye’ye seslenmiş. Bursa’da, Yavuz Selim Mahallesi’nde ki olayları kastederek demiş ki; ‘biz buradan söylüyoruz. Aklınızı başına alın. Kürtler 1915′ler deki Ermeniler değil ki katledesiniz, Kürtler 6-7 Eylül’ü yaşayan Rumlar, Yahudiler değil ki zulmedesiniz. Kürtlerin sözü vardır; azdan az gider, çoktan çok gider’

Şimdi bu vekile ne demek lazım? Bursa’da ki Erzurumluları faşist odaklar diye tanımlamak tam bir aymazlıktır. Erzurumluların vatan sevgisi tartışılamaz. Bunu tartışmak sizleri aşar. Siz Erzurumluları, tüm Türkiye’yi tehdit etme cesaretini nereden ve kimden alıyorsunuz? Bu söylem ve tavırlarınızla, faşist siz misiniz, yoksa Erzurumlular mı? Dadaşların Kürtlerle sorunu yok, ama sizin gibi bölücülerle büyük sorunu var. Kan ve şiddet üzerinden politika yapmaktan vazgeçin sayın Sakık! Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu yer olan Erzurum’u ve Erzurumluları sakın ola ki karşınıza almayın. Bu milletin yakasından düşün artık. Genç, yaşlı, kadın, çocuk, öğretmen demeden kan döken terör örgütünün destekçisi ve sözcüsü olmaktan vazgeçin. Bizlerin, Erzurumluların bir sözü vardır. Harmana giren porsuk dirgene katlanır. Bizde bu sözümüzü size hatırlatmak isteriz. Bu söylemlerinizle durum öyle bir hal alabilir ki, artık ne olacaksa olsun durumu ortaya çıkar. Bu sözlerinizden dolayı ERBİRDER olarak sizi kınıyoruz. Sizi Erzurumlulardan ve Büyük Türk Milletinden özür dilemeye çağırıyoruz! Kamuoyuna saygıyla duyurulur”