Erzurum Haber

Zeytinyağlı esrar !

Zeytinyağlı esrar !
529 Kez
09 Ekim 2012 - 9:10

Tire’de Asayiş Büro Ekipleri, bir süreden beri takibe aldıkları H.T Y adlı şahsa ait boş arazide, zeytinyağı bidonun içine gizlenerek toprağa gömülmüş toplam 17 kilogram kurutulmuş esrar elegeçirdi

İzmir’in Tire ilçesinde 17 kilo kurutulmuş esrar ele geçirildi. Okulların açılması ile birlikte uyuşturucu satıcılarını da sıkı takibe alan Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, bir süredir şüphelendikleri H.T.Y (45) adlı sahsı takibe aldı. Zanlıyı gece gündüz izleyen ekipler, önceki gün akşam saatlerinde Santral Garaj civarında şahsa yönelik bir operasyon düzenledi. Gözaltına alınan zanlı Emniyet Müdürlüğü’ne götürülerek sorgulandı. Polisin, H.T.Y ait boş arazisinde yaptığı aramada ise plastik zeytinyağı bidonlarının içinde toprağa gömülmüş şekilde saklanan toplam 17 kilo kurutulmuş esrar ele geçirildi.
Piyasa değerinin yaklaşık 60 bin lira olduğu belirlenen uyuşturucunun bugüne kadar Tire Emniyet Müdürlüğü’nün ele geçirdiği en büyük miktar olduğu bildirildi.Zanlı H.T.Y ise sorgusunda uyuşturucu kullanıp, satmadığını belirtti. Olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlatılırken, ele geçirilen uyuşturucunun adli işlemlerin ardından imha edilmek üzere İzmir’e gönderileceği öğrenildi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.