Erzurum Haber

Zabıtadan hamamlara şok baskın

Zabıtadan hamamlara şok baskın
455 Kez
05 Ekim 2012 - 15:33

Yakutiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırlarında bulunan hamamlarda denetimler gerçekleştirdi. 5’i kadın, 17 hamamda yapılan denetimler sonucunda temizlik ve hijyen kurallarına büyük ölçüde uyulduğu gözlendi. 3 hamam çeşitli eksiklikleri nedeniyle uyarıldı.

Yakutiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçe de yer alan hamamlarda denetim yaptı. Denetimler sırasında ciddi bir eksiklik gözlenmezken, hamamlardaki temizlik dikkatlerden kaçmadı. Zabıta yetkilileri, hamamlardaki temizliğin önemli olduğunu belirterek, insan sağlığını yakından ilgilendiren mekanların temizliğinden dolayı işletmecilere teşekkür ettiler. 5 kadın hamamının ve 12 erkek hamamının denetlemelerinde yalnız 3 hamam çeşitli eksikliklerden dolayı uyarı aldı.

Yakutiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri,  cezai işlem gerektirecek bir şeyle karşılaşmadıklarını belirttiler. Yetkililer, “Denetimlerde hamamların temizliği göze çarptı. Erzurum hamamlarının oldukça iyi durumda olduğunu gözlemledik. Bu nedenle cezai işlem yapmadık. Bazı hamamlarda eksik olan unsurlar vardı. Ruhsat vesair evraklarda eksiklikler bulunuyordu. Bu nedenle 3 hamam uyarıldı. Buralar hijyen açısından insan sağlığını oldukça yakından ilgilendiren mekanlar. Temizlik kurallarına uyum bizi memnun etti. Denetimlerimiz belirli periyotlarda sürmektedir” dediler.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.