Erzurum Haber

Yüzü komple yandı

Yüzü komple yandı
494 Kez
25 Mart 2013 - 11:14

Erzurum’un Yakutiye ilçesine bağlı Eminkulbu Mahallesi’nde yaşayan 9 yaşındaki Sıla Nasıroğulları, kardeşinin kalp krizi geçirerek, hastaneye kaldırılmasının üzerine evde tek kaldığı sırada çaydanlığı almaya çalışırken, suyun dökülmesi sonucu yandı.

Nasıroğlulları ailesinin doğuştan kalp yetmezliği bulunan 3 yaşındaki kızları Gülüm Nasıroğulları, geçtiğimiz Pazar günü kalp krizi geçirmesi üzerine aile fertlerince Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Evde tek kalan küçük Sıla ise çaydanlıktaki kaynar suyu yanlışlıkla yüzüne devirdi. Eve gelen anne Hacer Nasıroğluları, yoğun bakımda bulunan küçük kızının acısını yaşarken, diğer çocuğunu da yanmış halde görünce fenalık geçirdi. Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Ünitesi’nde Yoğun Bakım Servisi’nde tedaviye alınan Sıla Nasıroğulları’nın yüzünde birinci derecede yanık oluştuğu belirlendi.

Aynı gün içinde 2 acı yaşadılar

Kızlarının birisi çocuk yoğun bakım ünitesinde diğeri ise yanık yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Nasıroğulları ailesi, iki evlat acısını birden yaşıyor. Aile, tüm zamanlarını kızlarının başında hastanede geçiriyor. Acılarının kat kat arttığını belirten anne Hacer Nasıroğulları, “Kızlarımdan biri kalp krizi geçirdiği için yoğun bakımda ve durumu ağır, diğer kızımın ise biz evde yokken kaynar su yüzüne dökülmüş. Aynı saatlerde iki evladım hastanelik oldu. Şimdi iki evladımda bu hastanede yatıyor. Doktorlar büyük kızımın yüzünde birinci dereceden yanık olduğu için eski yüzüne tekrardan kavuşamayabileceğini söylediler. Sıla, yüzündeki yanıklar nedeniyle bir dizi estetik ameliyat geçirecek. Çok büyük bir acı yaşıyoruz. Allahım kimseye yaşatmasın” dedi.

Başarısı da yandı

Derslerinde son derece başarılı olan Sıla Nasıroğulları, özel bir dershanenin düzenlediği bursluluk sınavında dereceye girerek burs alma hakkı kazanmışken girmesi gereken bir sınava da yüzünün yanması sebebi ile giremedi. Yüzü tamamen sarılı bir halde hastanede yatan ve taburcu olacağı günü bekleyen Sıla Nasıroğulları, “Çay içmek istedim. Çaydanlığı kaldıramadım, düştüm. Çaydanlıktaki kaynarsu da yüzüme döküldü. Yüzümün yandığını hissettim. Annemler kardeşimi hastaneye götürmüştü. Ben de yanan yüzümle acılar içerisinde eve gelmelerini bekledim. Kardeşim de, ben de bir an önce eski sağlığımıza kavuşmak istiyoruz. Ben en çok okuluma gidip derslerime girmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.