Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

Yürekleri ile mücadele etmelerini istiyoruz

26 Mart 2014, 11:47
Yürekleri ile mücadele etmelerini istiyoruz

27 haftadır Erzurum Büyükşehir Belediyespor’u içeride, dışarıda desteklediklerini belirten Dadaşlar Grubu Basın Sözcüsü Tevhit Ergin, “Bu futbolcular, saygın işadamlarından kurulu yönetime, taraftara ve şehre layık olamamışlardır. Futbolcuların yürekleri ile mücadele etmemesi bizleri hayal kırıklığına sürüklemiştir. Taraftar olarak psikolojik bunalıma girdik” dedi.

Nurullah PALA/ERZURUM

Erzurum Büyükşehir Belediyespor’un kendi evinde Darıca Gençlerbirliği’ne mağlup olmasının üzüntüsü devam ederken, tribünlerden futbolculara gösterilen tepki nedeniyle Dadaşlar Grubu’ndan bir açıklama geldi. Yaptıkları alkışlı tepkinin son derece medeni olduğunu savunan Basın Sözcüsü Tevhit Ergin, “Taraftarın alkışlı protestosu, sanki şimdiye kadar başka kişi ve gruplar şehrin takımını desteklemiş de,  Darıca maçını provoke etmiş gibi gösterilmesi bizleri derinden esefle üzmüştür. Takımın sahada yürümesi,  futbolcu arkadaşlarımızın sadece bedenen saha içinde, ruhen başka yerlerde olması sonucu tayin etmesinden kaynaklanan bir maçta taraftarda doğal tepkisini futbolculara göstermiştir” dedi.

Erzurum’un formasının büyüklüğünü hissettirmeye çalıştık

Dadaşlar Grubu Basın Sözcüsü Tevhit Ergin, Erzurum şehrinin ve formasının büyüklüğünü hissetmeleri adına nezaket ve kaide kuralları içerisinde alkışlı olarak protesto edip, tepkilerini dile getirdiklerini ifade ederek, “27 haftadan beridir takımızı gerek içeride ve gerekse deplasmanda tüm özverimizle desteklememize karşın, son 6 haftada alınan sonuç ve oynanan oyun Erzurum halkını ve biz taraftarları rahatsız etmekten öte, psikolojik olarak etkilemiştir. Sadece bizleri değil, biliyoruz ki; yönetim, teknik heyet ve futbolcu kardeşlerimizde alınan bu sonuçlardan rahatsızlık duymaktadırlar.  Ancak, Erzurum’da futbola ve başarıya duyulan açlığın tavan yaptığı son yıllarda artık bizimde üst liglerde olmamız gerektiğinin ve bunun bu sonuçlar ile  oynanan futbolla olmayacağının insanlar üzerindeki etkisinden dolayı karamsarlık hali hasıl olmuş olup, beklentilere cevap verilememesi biz Erzurum halkını  ruhen etkilemiştir” şeklinde konuştu.

Yürekleri ile mücadele etmelerini istiyoruz

Futbolun üç neticeli bir spor dalı olduğunun altını çizen Ergin, alınan mağlubiyetten çok, sahada futbolcuların yürekli mücadele etmemelerine tepki gösterdiklerini vurgulayarak, tesisleri ve imkanları olmayan takımların elde ettiği zaferleri kıskandıklarını söyledi. Ergin,  “Her fırsatta dile getirdiğimiz tesis imkan ve olanakların diğer takımlara göre üst seviyede olduğu şehrimizde ‘neden başarı olmuyor’ sorusunu kendimize sormadan geçemiyoruz. Darıca maçında futbolcu kardeşlerimize gösterilen tepkiyi, 27 haftanın bir birikimi olarak gösterilmesinin de; doğal bir serzeniş olduğunun altını çizmekte fayda var” dedi.

“Dadaşlar  Grubu olarak 18 yıldır, içinde Erzurum ismi bulunan tüm organizasyonların peşinden iyi ve kötü günde nasıl gittiysek, bundan sonrada takımızın yanında olacağımızı tüm şehrimize bildiririz” diyen Ergin, sözlerini şöyle noktaladı:

“ Futbol oyununun içinde olan başarı ve başarısızlıkta nasıl ki ödüllendirme oluyorsa, serzenişinde olduğunu hatırlatmak en kutsi görevimiz diye düşünüyoruz. Futbolcu kardeşlerimiz Sakaryaspor ve Orhangazi maçlarında yüreklerini ortaya koyup bu şehri yeniden ayağa kaldırmalıdır. Onların tribünden desteklemesi de bizim asli görevimiz diyor,  bu haftaki maçta kendilerine başarı diliyoruz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*