Erzurum Haber

Yücelik veya Hınıslıoğlu olsun

Yücelik veya Hınıslıoğlu olsun
425 Kez
20 Haziran 2013 - 11:10

Ticaret Borsası’nı ziyaret eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na taleplerini sıralayan Başkan Hakkı Hınıslıoğlu, yönetim kuruluna ETB veya ETSO’dan üye almasını istedi.

HABER MERKEZİ

Erzurum Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Hakkı Hıınıslıoğlu,  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan Ağustos  ayında yapılacak genel kurulda ETB veya ETSO’dan bir üyeyi yönetim kuruluna almasını istedi. Hınıslıoğlu, “Yönetimde Erzurum’dan bir üye görmek istiyoruz” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, seçimler sonrası göreve başlayan Erzurum Ticaret Borsası yönetim ve meclisine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. ETB Konferans salonunda misafirlerini ağırlayan Başkan Hakkı Hınıslıoğlu, ortak müteşebbis ruhu ile hareket etmek istediklerini belirterek , ETB ile ETSO olarak bundan sonra yapılacak her türlü çalışmayı beraber gerçekleştireceklerini söyledi.  ERÇİMSAN’ın Erzurum ekonomisine büyük katkılar sağladığını benzer ortak oluşumların çoğalmasının şehrin soysa-ekonomik yapısını daha da güçlendireceğini ifade eden  Başkan Hınıslıoğlu ETB olarak ilin tarım ve hayvancılık konusunda da eski gücüne kavuşması için önemli projeler yürüttüklerini bu kapsamda Milli Emlak İdaresi ile yer tahsisi konusunda çalışmalarının devam ettiğini inşallah yer tahsisinin aşılmasının ardından Modern bir Hayvan Pazarı yapacaklarının dile getirdi.

ETSO’daki toplantı sırasında yapılan okul talebini ETB’de de yineleyen Hınıslıoğlu, Erzurum’a Uzay ve Havacılık alanında eğitim verebilecek, ağırlıklı olarak kız öğrencilerin eğitimini sağlayacak bir okuluh yapılmasını da istedi. Hınıslıoğlu ayrıca, alacaklarla ilgili özellikle bir sigorta şirketinin kurulması konusunda da TOBB’dan destek beklediklerin belirtti.

ETB Başkanı Hınısıoğlu, Ağustos ayında yapılacak TOBB genel kurulundan Erzurum ve Bölgeye hizmet noktasında Erzurum’dan bir üye görmek istediklerini dile getirdi. Hınıslıoğlu, Hisarcıklıoğlu’ndan ETB veya ETSO’dan bir ismi yönetim kuruluna almasını istedi.

Çalışmalarını anlattı

ETB’de meclis ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarını anlatan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bankaların KOBİ’lere uyguladığı faiz oranlarını tek haneye indirmek için çalıştıklarını söyledi.  Vadeli alacakları binde 4 sigorta edecek sistemi yürürlüğe koyduklarını belirten Hisarcıkloğlu, ücretsiz hukuk danışma ile teşvik danışma merkezini devreye sokacaklarını vurguladı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu,ETB ile ETSO’nun Erzurum anlamında sergilediği birlikteliği önemsediğini, bu ortaklık ruhu ile yapılan çalışmaların her zaman başarıyı getireceğini ,bu başarının da beraberinde kalkınma ve büyümeyi teşvik edeceğini sözlerine ekledi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ayrıca Başkan Hınıslıoğlu’nun okul talebine sıcak bakarak, Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ETB ve ETSO’nun yapacağı bir çalışma doğrultusunda modern bir okul yapılacağının da sözünü verdi.

Başkan Hisarcıklıoğlu, Başkan Hınıslıoğlu’nun alacaklarla ilgili sigorta şirketinin kurulması yönündeki açıklamalarını desteklediğini ve TOBB olarak bu işte öncülük ederek, bir ekip görevlendireceğini sözlerine ekledi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.