Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Yücelik, ’Nakit sıkıntısı çekiyoruz’

Yücelik, ’Nakit sıkıntısı çekiyoruz’
28 Eylül 2012 - 10:58

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Bloomberg HT Ana Haber’de, Yayın Koordinatörü Ali Çağatay’ın, Anadolu’daki işletmelerin yaşadığı “nakit sıkıntısı” konusundaki sorularını cevaplandırdı.

Canlı olarak yayınlanan programda telefonla yöneltilen soruları cevaplayan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, özellikle Anadolu’daki ticaret erbabının daha önce yaşadığı benzer sorunların, kamu alacaklarını yeniden yapılandıran 6111 sayılı kanunla çözüme kavuşturulduğunu ve çarkların yeniden dönmeye başladığını söyledi. Yücelik şöyle konuştu; “Piyasaya nakit akışının sağlanması için öncelikle yapılandırmaya paralel olarak kamu yatırımlarının hak edişlerinin biran önce ödenmesi lazım ki onlar da işlerini yürütebilsin. İnsanlar parasını ödeyemediği için mal alamıyor, dolayısıyla bir tıkanıklık yaşanıyor. Bu tıkanıklığın en kısa sürede giderilmesi gerekir” diye konuştu.
Son aylarda bölge ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan inşaat sektöründe de bir duraklama yaşandığının altını çizen Başkan Yücelik, “Özellikle inşaat sezonun kısa olması ve kamu harcamalarının azalması, sektörde önemli sıkıntılara neden oluyor. İnşaat sektöründe yaşanan sıkıntı da diğer bütün sektörlere sirayet ediyor. Yani dolaylı olarak diğer bütün sektörler yaşanan bu tıkanıklıktan etkilemektedir.” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.