Erzurum Haber

Yönetiminde Erzurum’a yer vermedi

Yönetiminde Erzurum’a yer vermedi
472 Kez
02 Ağustos 2013 - 11:33

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara’da yapılan genel kurulda yönetimine Erzurum’dan bir isme yer vermedi. Genel kurulda Ticaret Borsası Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu, Borsalar Konseyi’ne alındı.

 

HABER MERKEZİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 69. Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun tek başkan adayı olarak katıldığı seçimde yönetim kurulu listesine Erzurum’dan  üye almadı. Seçimde sadece Ticaret Borsası Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu, Borsalar Konseyi’ne girebildi. Hisarcıklıoğlu, yeni yönetiminde sadece Erzurum’dan değil, Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki hiçbir odadan yönetici almadı.

TOBB 69. Genel Kurulunda mevcut başkan Rifat Hisarcıklıoğlu, bin 740 kayıtlı delegenin bin 734’ünün imzasıyla yeniden başkanlığa aday gösterildi. Başkanlığa tekrar aday gösterilen Hisarcıklıoğlu, yaptığı teşekkür konuşmasında, uzun süredir devam eden bir seçim maratonunun içine girdiklerini söyledi.
Seçim döneminin son aşamalarının tamamlandığını kaydeden Hisarcıklıoğlu, “Ben sizin başkanınız olmaktan ve hep birlikte omuz omuza çalışmaktan büyük bir onur ve gurur duydum” diye konuştu.
365 oda ve borsa ile bin 734 delegenin ortak talebiyle TOBB başkanlığına yeniden aday gösterildiğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, bir işi yaparken delegelerin gücünü hep hissettiğini söyledi.
Hisarcıklıoğlu, “Sizlerin desteği, benim en mutlu dayanağım oldu. Sizlerin bu denli takdirini, bu büyük sevgisini kazanabildiysem ne mutlu bana. Bu herkese nasip olmaz. Benim en büyük şansım böyle büyük bir aileye sahip olmak. Sizlerden aldığım destek ve cesaretle buradayım” dedi.

 

Erzurum yönetime girmek istedi

Bugüne kadar yapılan seçimlerde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na tam destek veren Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) ile Ticaret Borsası (ETB) yeni yönetimde Erzurum’dan bir ismin olmasını istiyordu. Konuyla ilgili taleplerini Hisarcıklıoğlu’nun 19 Haziran günü kente yaptığı ziyarette dile getiren ETSO Başkanı Lütfü Yücelik ve ETB Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu, “Yönetimde Erzurum’da bir isim yeralsın” dediler. Konuyla ilgili diğer odalarla dirsek temasını sürdüren Yücelik ve Hınıslıoğlu, dün yapılan seçimler öncesinde de delegeler düzeyinde çalışma gerçekleştirdi.

Erzurum’a Hisar oldu

Erzurum’a gezisi sırasında Yücelik ve Hınıslıoğlu’nun taleplerini gülerek dinleyen Hisarcıklıoğlu, dün Ankara’da yapılan seçimde her iki isme de yönetiminde yer vermedi. Hisarcıklıoğlu’nun yeni dönem listesinde sadece Erzurum’dan değil Doğu Anadolu Bölgesi’nden hiçbir isim yeralmadı.

Yeni TOBB Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu:
“İbrahim Çağlar (İstanbul Ticaret Odası Başkanı), Harun Karacan (Eskişehir Ticaret Odası Başkanı), Necdet Özer (Denizli Ticaret Odası Başkanı), Ender Yorgancılar (Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı), Memiş Kütükçü (Konya Sanayi Odası Başkanı), Çetin Osman Budak (Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), İbrahim Burkay (Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), Salih Zeki Murzioğlu (Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), Cengiz Günay (Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), Faik Yavuz (Ankara Ticaret Borsası Başkanı), Çamur Ali Kopuz (İstanbul Ticaret Borsası Başkanı), Şahin Bilgiç (Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı), Ebubekir Bal (Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı), Halim Mete (İstanbul Deniz Ticaret Odası Başkanı).”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.