Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Yönetime ve teknik heyete güveniyor

Yönetime ve teknik heyete güveniyor
14 Haziran 2013 - 14:58

Erzurum Büyükşehir Belediye Büyükşehir Belediyespor Onursal Başkanı Ahmet Küçükler, 2013-2014 sezonunda takımın şampiyon olması için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını söyledi.

Nurullah PALA/ERZURUM-ÖZEL HABER

Son yıllarda Erzurum Büyükşehir Belediyespor’a verdiği maddi, manevi destekle dikkat çeken ve hemen hemen kulübün hiç bir maçını kaçırmamaya dikkat eden Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Spor Toto 3. Lig’de takımın şampiyon olması için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını söyledi. BAL Ligi Şampiyonluk Kupasını havaya kaldıran belediye başkanı Küçükler, 2013-2014 sezonunda takımın 2. Lig’e çıkması için ne gerekiyorsa onun yapılacağını söyledi.

Camianın yüreğine su serpti

Başkan Küçükler, Erzurum Büyükşehir Belediyespor’un kurumsal kimlik kazanma konusunda çok büyük bir ivme kat ettiğini belirterek, kış sporlarında da kulübün çok iyi bir noktada olduğunu söyledi. Başkan Küçükler, şehirde futbolun bir lokomotif sektör olduğunu, Büyükşehir Belediyespor’un mutlaka gelecek sezon sonunda 2. Lig’e çıkması gerektiğini savundu. Küçükler, bunun için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını belirterek, kulübe destek ve başarı için hem taraftarın, hem de yönetimin yüreğine su serpti. Başkan Küçükler, “Türkiye’de daha bir çok takım kongresini yapmamışken, Erzurum Büyükşehir Belediyespor yaptı, yeni yönetimini ve teknik kadrosunu oluşturdu.  Hatta ilk dış transferini bile gerçekleştirdi. Bunlar başarı ve gelecek için çok olumlu gelişmelerdir. Ben göreve yeni seçilen Saim Özakalın başkanlığındaki yeni yönetimi kutluyorum ve başarılar diliyorum” dedi.

Yavuz İncedal iyi bir seçim oldu

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, yönetimin iş başına getirdiği Teknik Direktör Yavuz İncedal’a da övgüler yağdırdı. İncedal’ın Erzurum için iyi bir seçim olduğuna işaret eden Küçükler, “Yavuz hoca iyi bir seçim. Kendini başarıları ile ispatlamış bir isim. İnanıyorum ki, Erzurum’da da şampiyonluk sevinci yaşayacak ve bizi de şampiyon yapacak” dedi.

Küçükler, Erzurum Büyükşehir Belediyespor yönetiminin 2012-2013 sezonunda da çok iyi çalışmasına rağmen, Teknik Direktör Taşkın Güngör yönetimindeki takımın gol averajı ile Play Off’a çıkamadığını, ancak geçmişten ders çıkartarak yeni sezona başlayacaklarını belirtti. Küçükler, “Bizim için yeni bir sezon başlayacak ve her şey silbaştan olacak. Kulüpte devamlık ve sürekliliğin yakalanması arzusundayım. Günü kurtarma hesaplarından kesinlikle kaçınmalıyız. Bugün Erzurum Büyükşehir Belediyespor, borçsuz ve her kesimin güvenini kazanan bir kulüp olmuştur. Büyükşehir Belediyespor’a güven duyulması bizleri mutlu etmiştir” diye konuştu.

Erzurumlu futbolcuların ön plana çıkmasını istiyorum

Erzurum Büyükşehir Belediyespor’un şampiyon olacağına inancının tam olduğunu belirten Onursal Başkan Ahmet Küçükler, takımda Erzurumlu futbolcuların ön plana çıkmasını da arzu ettiğini söyledi. Küçükler, “Takıma dışarıdan takviyelerde olacak. Bu futbolun doğasında olan bir şey, ancak ben Erzurumlu futbolcuların ön plana çıkmasını ve kendisini göstermesini arzu ediyorum. Erzurumlu futbolcular da eline geçen fırsatı çok iyi değerlendirmeli. Erzurumlu futbolcu yedek kaldığında bile kesinlikle küsmemeli ve çok çalışarak sahada olmalıdır” şeklinde konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.