Erzurum Haber

Yaylalı, ETÜ’yü anlattı

Yaylalı, ETÜ’yü anlattı
423 Kez
14 Mart 2013 - 10:26

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Rektörü Prof.Dr. Muammer Yaylalı, üniversite kampüs çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kampüs projesini tanıtan Yaylalı, farklı ve modern mimarisiyle Erzurum’a mühür vuracağını söyledi.

İhlas Haber Ajansı Erzurum Bölge Müdürü Ayhan Türkez ve Türkiye Gazetesi Bölge Temsilcisi Cumali Geleri’yi makamında kabul eden ETÜ Rektörü Prof. Dr. Yaylalı, havaalanı yolu üzerindeki 4 bin dönümlük arazide devam eden kampus çalışmaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. ETÜ kampusunun farklı ve modern mimarisiyle adeta Erzurum’a mühür vuracağını söyleyen Yaylalı, vizyonları hakkında da değerlendirmede bulundu. ETÜ olarak vizyonlarının toplumla iletişim halinde olan ve sorunlarına bilimsel çözümler üreten, yaşam boyu öğrenmeyi temel ilke kabul ederek bilginin ve sanatın tüm toplum katmanlarına yayılmasına katkıda bulunan, eEğitim kalitesiyle ve bilimsel araştırmalarıyla tanınan bir dünya üniversitesi olmayı hedeflediklerini belirten Yaylalı, “ETÜ olarak misyonumuz, Bilim ve teknolojinin gelişmesine katkıda bulunmak, Ulusal ve uluslararası önemli projelere imza atmak, Ülkenin sosyo-ekonomik sorunlarının çözümüne yönelik araştırmalar yapmak, Bilimsel bakış açısına sahip, sanatsal ve kültürel düzeyi yüksek, katılımcı özgür düşünen ve ahlaki değerlere sahip bireyler yetiştirmektir” dedi.
ETÜ bünyesinde kurulacak Yüksek Teknoloji Merkezi’nin Türkiye’nin en büyük merkezlerinden biri olacağını dile getiren Prof. Dr. Yaylalı, ETÜ’nün emin ve sağlam adımlarla yürümeye devam ettiğini sözlerine ekledi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
58 YILDIR HİZMET VERİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KOP DAĞI’NDA MAHSUR KALDILAR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BB ERZURUMSPOR TUR ATLADI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
PERSONELE TAM DESTEK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HDP’Lİ ALÇAK!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ÖLÜMLE DANS
GÜNLÜK HABER AKIŞI
OTOMOBİL ŞARAMPOLE UÇTU

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.