Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Yatırımlardan sorumlu olacak

Yatırımlardan sorumlu olacak
23 Ocak 2013 - 15:09

Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nın 25’incisine ev sahipliği yapan Erzurum’da başarılı bir organizasyon yapılmasında etkili olan isimlerden biri olan Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Fatih Çintimar, Mersin’deki oyunları koordine edecek.

Yunanistan’ın ekonomik kriz gerekçesiyle organize edemeyeceğini açıkladığı Akdeniz Oyunları’nın Mersine verilmesi ile hazırlıklar son sürat devam ediyor. 2011’de Erzurum’da yapılan Kış Oyunları’nda koordinatör olarak görev yapan Bekir Korkmaz’ı Akdeniz Oyunları’nın koordinatörlüğüne atayan Gençlik ve Spor Bakanlığı, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Fatih Çintimar’ın da tecrübelerinden yararlanmaya karar verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Çintamar’ı Akdeniz Oyunları’nda yatırımların koordinasyonundan sorumlu kıldı.  Çintimar, oyunların kamu adına imza yetkili koordinatörü olacak.

Mersin’de 20-30 Haziran 2013 tarihleri arasında yapılacak ve 24 ülkeden sporcuların katılacağı oyunlarla ilgili hazırlıkları yakından takip eden Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın, 7 Aralık’ta yaptığı Erzurum ziyareti sonrası böyle bir karar verdiği öğrenildi. Bakan Kılıç’ın Mersin’deki çalışmalarla ilgili yetkiyi Çintimar’a vereceği bildirildi. Çintamar’a yeni görevi Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Yusuf Tekin tarafından sözlü olarak tebliğ edildi. Görevlendirme yazısı henüz Erzurum’a gelmeyen Çintimar, önümüzdeki haftalarda geçici görevle Mersin’e gidecek.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.