Erzurum Haber - 05 Haziran 2020, Cuma

Yasağa uyan yok!

26 Mart 2020, 15:51

Erzurum/zirve2000 İçişleri Bakanlığı’nın Korona virüsle mücadele kapsamında aldığı kararla şehir içi ve şehirlerarası toplu taşıma araçlarının kapasitelerinin yüzde 50’si kadar yolcu taşımasına karar verilmişti. Erzurum’da bir toplu taşıma aracında çekilen görüntüler tepki topladı. Aracın tıka basa dolu olduğu görüntülerde seyahat eden vatandaşlar duruma isyan ediyor.

Manolya BULUT/PUSULA
Aziziye ilçesinden şehir merkezine doğru giden toplu taşıma aracında kameralara yansıyan görüntüler tepkilere neden oldu.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi otobüs kullanımının yüzde 50 azalmasından dolayı sefer saatlerini değiştirmiş ve hat sayılarını azaltarak otobüslerin aralık süresini uzatmıştı. İşe gitmek için sabahın erken saatlerinde yola çıkan vatandaşlar ise otobüse binmek için yoğunluk oluşturdu. Otobüs şoförü de bütün yolcuları alınca ortalık karıştı. Tıka basa dolu araç içinde seyahat eden vatandaşlar duruma isyan etti. Araç içindeki bir vatandaşın kayda aldığı bu anlarda yolculuk edenler şoföre tepki gösteriyor.

Çoluk çocuğumuzu düşünün
Alınan koronavirüs tedbirlerinin hiçe sayıldığı araç içindeki vatandaşlar şoförün zamanında gelmemesini eleştirerek, “ Zamanında gelmiyorsunuz, sonra tıka basa dolduruyorsunuz. Yetkililer yüzde elli oranında yolcu alacaksınız diyor. Siz ise tam aksine doldurdukça dolduruyorsunuz. Bize acımıyorsanız çoluk çocuğumuza acıyın. Şikayet edeceğiz sizi” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Yasağa uyan yok! Videosuna Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*