Erzurum Haber

Yakınları ‘aşk’ iddialarına tepki gösterdi…

Yakınları ‘aşk’ iddialarına tepki gösterdi…
396 Kez
28 Kasım 2012 - 15:38

Erzurum Atatürk Üniversitesi Kampüsü içerisinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Havva Ay, son yolculuğuna uğurlandı.
Geçtiğimiz pazar günü Erzurum Atatürk Üniversitesi Kampüsü içerisinde uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybeden İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü öğrencisi Havva Ay (20), son yolculuğuna uğurlandı. Ay için Sultanbeyli Abdurrahman Gazi Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye Ay’ın babası Aziz Ay, akrabaları, okul arkadaşları ve sevenleri katıldı. Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı da cenazeye çelenk gönderdi. Cenaze namazı öncesinde baba Aziz Ay, taziyeleri kabul etti. Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrasında genç kızın cenazesi Sultanbeyli Bahçelievler Mezarlığı’na defnedildi.
Havva Ay’ın aile dostu olduğunu söyleyen Emrah Şimşek, basında konuyla ilgili çıkan haberlere tepki göstererek, “Havva 5 vakit namazını kılan, güzel bir aile çocuğudur. Ama kızı bu hale getiren sonuçta bir sokak serserisidir. Ama bütün gazetelerde, televizyonlarda bu konu aşk meşk diye geçiyor. Bu aşk meşk değildir. Bir sokak serserisi tarafından Havva ölüme itilmiştir. Daha önceden rahatsız ediyormuş. Tehditler oluyormuş. Havva’nın babası gidip konuşmuş ama her şeye rağmen çocuk yine yapacağını yapmış. Benim de kızlarım var. Herkesin kız çocuğu var. Bunun adı aşk meşk değildir” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.