Erzurum Haber

Yağış devam edecek…

Yağış devam edecek…
530 Kez
05 Aralık 2012 - 8:50

Erzurum’da gece saatlerinde başlayan kar yağışı, kenti beyaz örtüye büründürdü
Kar, gece saatlerinde yağmaya başladı. Tipiyle karışık kar, Palandöken ilçesinde cadde ve sokakları tamamen kapladı. Kar yağışını fırsat bile bazı Erzurumlu vatandaşlar, eş ve çocuklarını yanlarına alarak dışarı çıkıp kartopu oynamanın keyfini yaşadı. Üzerleri karla kaplanan araçlarını temizleyen vatandaşlar, “Bu sene ilk kar çok şükür yağmaya başladı. Erzurum karla güzel, mutlu olduk” diye konuştu.
Kar yağışı havanında soğumasıyla birlikte yollarda buzlanmaya neden olurken; bazı araçlar Palandöken yolunda ilerlemekte güçlük çekti.
Öte yandan, kar yağışıyla birlikte kentte çok sayıda maddi hasarlı ve yaralamalı trafik kazası meydana geldi. Erzurum-Tortum karayolunda meydana gelen trafik kazasında ambulans, kar ve buzlanma nedeniyle kayganlaşan yoldan çıkarak şarampole yuvarlandı. Kazada ambulans sürücüsü Nuri Taşçı ile sağlıkçılar Engin Sirke ve ismi öğrenilemeyen bir görevli yaralandı. Yaralılar, başka bir ambulansla Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Kaza nedeniyle, yol bir süre trafiğe kapatıldı. Buzlanan yol, Karayolları ekiplerinin tuzlama çalışmasının tekrar trafiğe açıldı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.