Erzurum Haber

Vuslat-Der düzenliyor

Vuslat-Der düzenliyor
307 Kez
17 Haziran 2014 - 16:23

Erzurum(zirve2000)
Vuslat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Erzurum’da 21-22 Haziran 2014 tarihinde icazet programı düzenlenecek. Yurt içi ve yurt dışından yüzlerce İslam Âliminin katılımıyla gerçekleştirilecek programa katılımın yoğun olması bekleniyor.
Yaptığı eğitim faaliyetleriyle bölgenin ve Erzurum haklının takdirini kazanan Vuslat -Der düzenlenecek törenle eğitimini tamamlayan Hocalara ve Hafızlara icazet verecek. M.Şevket Gökşan Hocaefendi’nin yetiştirdiği Hocalara ve Hafızlara törende icazet verilecek.
Vuslat-Der Onursal Başkanı M.Şevket Gökşan, “Erzurum tarih boyunca yetiştirdiği İbrahim Hakkı Hazretleri, Alvarlı Muhammed Lütfi Efendi, Hacı Salih Efendi, Abdulgafur Has Hoca efendi, gibi İslam alimleriyle önemli bir yere sahip olmuştur.
Bizde inşallah yeni İbrahim Hakkılar yetiştirmek için bu yola çıktık. Bunun ilk karşılığı olarak yurt içinden ve yurt dışından yüzlerce İslam aliminin katılacağı icazet merasimine ev sahipliği yapmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.
21 Haziran Cumartesi günü Erzurum İl Müftülüğü Konferans Salonunda sabah 09.30 akşam 16.00 saatleri arasında üç oturumdan oluşan alimler ve medreseler adlı sempozyum gerçekleşecek. Seminerde Türkiye’den, İngiltere, Pakistan, Mısır, Kenya. İran, Lübnan, Afganistan, Fas, Fransa, Kuveyt ve Irak’tan seçkin İslam alimleri konuşma yapacak.
Ayrıca 22 Haziran Pazar günü öğlen namazına müteakip Atatürk Üniversitesi Kampusu Yeni Cami’de dünya’nın her yerinden davet edilen ulema icazet merasiminde yer alacak.
Programa Şeyh Esseyid Laht Haseney, Şeyh Dr.Ebul Hasan Muhammed Şah, Şeyh Muhammed Ali Es Sabuni, Şeyh Muhammed Bostan, Şeyh Şir Muhammed, Şeyh Müfti Usame Rifai, Cübbeli Ahmet Hoca ,Dr. İhsan Şenocak Hoca Efendi, Ebubekir Sifil Hoca Efendi, Mehmet Talu Hoca Efendi ve çok sayıda hoca katılacak.
Vuslat-Der yetkilileri yurtiçi ve yurtdışından seçkin ilim erbabının da katılacağı merasime tüm Erzurumluları davet ettiler.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.