Erzurum Haber - 23 Mayıs 2019, Perşembe

Vefalı Mehmetçik…

17 Temmuz 2018, 15:54
Vefalı Mehmetçik…

Erzurum/zirve2000 9.Kolordu Komutanlığı Fırat Kalkanı Harekatı’nda şehit olan Uzman Çavuş Sedat Atalay’ın anısına Aşkale Merdiven Köyü’nde çeşme yaptırıldı. Şehit olan Jandarma Yüzbaşı Yunus Çelebi adına da Topçu Alay Komutanlığı Kışlasında oluşturulan Şehit Gazi Hatıra Fidanlığına 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın’ın da katıldığı törende fidan dikildi.
İrfan TARAKÇIOĞLU
9’ncu Kolordu Komutanlığı, Terörle Mücadele Harekatı’nda canlarını severek feda etmiş şehitleri anmak ve kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü uğruna şehadet şerbeti içen şehitlerin hatırasını yaşatmak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Fırat Kalkanı Harekatı’nda yapılan operasyon sırasında yaralanarak kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Çavuş Sedat Atalay’ın adına, memleketi Erzurum’un Aşkale İlçesi Kandilli-Merdiven Köyü’nde bulunan mezarlığa 9’uncu Kolordu Komutanlığı tarafından çeşme yaptırıldı. Çeşme açılışına; 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın ve eşi Fatma Tarçın, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, şehit ailesi, Kolordu personeli ve vatandaşlar katıldı. Açılışta şehitler için dua okunurken, Korgeneral Tarçın ve diğer davetliler, köylülerle sohbet etti, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.
Bu arada Şırnak’ın Bestler Dereler bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada yaralanarak, 16 Haziran 2018 tarihinde şehit olan Jandarma Yüzbaşı Yunus Çelebi adına, Topçu Alay Komutanlığı Kışlasında oluşturulan Şehit Gazi Hatıra Fidanlığına da fidan dikimi yapıldı. Fidan dikimine; 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın , şehit J.Yzb. Yunus Çelebi’nin ailesi ile askeri erkân katıldı.
9’ncu Kolordu’nun, peygamber ocağından peygamber kucağına giden şehitlerin anılarını her daim yaşatmak ve gazilerimize vefa göstermeyi hedefleyen çalışmaları yöre halkı tarafından takdirle karşılanıyor. Bugün olduğu gibi bundan sonra da vatan ve bayrak uğruna bir an olsun tereddüt etmeden canlarını veren aziz şehitlerin emaneti, hepimizin ebedi emaneti olduğunu bir kez daha vurgulandı.

Vefalı Mehmetçik… Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*