Erzurum Haber

Vedat Refayeli’ye konuştu

Vedat Refayeli’ye konuştu
402 Kez
31 Temmuz 2018 - 15:27

Hafta sonunu geçirdiğim Ankara’da Cumartesi akşamı eski mebuslarımızdan Adnan Yılmaz ile buluştum.

Mebusluktan sonra Ankara’ya yerleştiğini ve ticarete atıldığını söyleyen Adnan ağabey ile 4 saate yakın sohbetimizde konu tabii ki Erzurum’du.
24 Haziran seçimlerinde AK Pati listesinin Recep Akdağ tarafından yapıldığı iddialarını hatırlattığım Yılmaz, ilginç bir şey söyledi ve ‘’Ben de duyuyorum ama kesinlikle bu iddia doğru değil. Eğer bakanımız Recep Akdağ yapmış olsaydı ben illa ki o listede olurdum’’ dedi.

Erzurum’un plakası da olan 25’nci dönem vekillik yapmış olmasının onun için hayatının en anlamlı şeyi olduğunu ifade eden Yılmaz, ‘’Ben de vekil seçilmeden önce vekillikten sonra Erzurum’a yerleşeceğim demiştim. Ama yapamadım, o sözümü tutamadım. Büyük konuşmuşum!’’ ifadesini de kullandı.

Adnan ağabeyi, kendisini sorup sual edenlere de ‘’iyiyim, rahatım yerinde’’ mesajını yolladı.

Ankara’yı azalmış buldum!
Yılda en az iki-üç defa giderim Ankara’ya. Bu yıl ikinci gidişimdi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden midir nedir, bu defa o kalabalık Ankara’yı daha sakin ve az buldum.

Özellikle mesai saatlerinde yaya ve kara trafiğine şahitlik ettim, eski yoğunluktan eser yoktu. Kızılay Caddesinde in-cin neredeyse top oynuyordu.
Bunu mutlaka bir sebebi çoğu kişi ile birlikte TBMM’nin de tatile gitmiş olması. Yoksa Ankara hiç bu kadar sakin olmazdı, olamazdı.
VEDAT REFAYELİ- CIFIT ÇARŞISI’NDAN…..

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.