Erzurum Haber

Vatandaşlar taş ve sopalarla saldırdı

Vatandaşlar taş ve sopalarla saldırdı
1.554 Kez
09 Haziran 2014 - 17:41


Erzurum’da bir grup terör örgütü yandaşı, Diyarbakır Lice’deki olayları gerekçe göstererek Mahallebaşı semtini savaş alanına çevirdi. Yüzleri maskeli grup önce karayolunu trafiğe kapattı, ardından molotof ile kamu binalarını ateşe verdi. Polisin müdahale ettiği olaylarda çok sayıda terör örgütü yanlısı gözaltını alındı.
Diyarbakır’ın Lice ilçesinde iki kişinin hayatını kaybettiği olayların ardından bugün Mahallebaşı semtinde toplanan terör örgütü yandaşları intikam yemini ederek kamu binalarını yaktı. Yolu trafiğe kapatıp kimlik kontrolü yapan maskeli gruba polis panzer, tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Yoldan geçen otomobillere saldıran maskeli terör örgütü yandaşları, bölgede bulunan PTT binası ve Ziraat Bankası şubesini molotof atarak ateşe verdi.
Savaş alanına dönen bölgede polis göstericilere sert müdahale etti. Terör örgütü yandaşları bu kez polise taşlarla saldırdı. Polis panzer biber gazı ve tazyikli suyla karşılık verdi. Müdahale sırasında çok sayıda terör örgütü yandaşı gözaltına alınırken, çevre mahallerdeki vatandaşlar da toplanarak terör örgütü yandaşlarına taş ve sopalarla saldırdı. Polis olaylara müdahaleye devam ediyor.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.