Erzurum Haber

Vali Bey’e Bıyık Talimatı

Vali Bey’e Bıyık Talimatı
848 Kez
29 Ocak 2019 - 10:23

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Erzurum ziyareti sırasında ilginç diyaloglar yaşanmış. Erzurum Valisi Okay Memiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şehir ile ilgili brifing verirken Başkan Erdoğan’ın gözü Valinin bıyıklarına takılmış.

Daha doğrusu Vali Beyin bıyıksız olmasına takılmış. Brifing sırasında Vali Beyi dikkatlice dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, neden bıyık bırakmadığını sormuş. Kısa bir şaşkınlık yaşayan Vali Bey, mesajı almış ve en kısa sürede bıyık bırakacağını söylemiş.

Son dönemde AK Parti’de neredeyse herkes bıyıklı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu hassasiyetini bilen tüm teşkilatta, bıyıksız erkek neredeyse yok denecek kadar az. Erzurum Valisi ile Cumhurbaşkanının diyalogu gösteriyor ki bürokraside de bıyık geleneği devam edecek.
okay memis
Alkışlar O Müdüre…
Geçtiğimiz günlerde Erzurum’da yapılan uyuşturucu operasyonunda 1 ton 535 kilo eroin ele geçirildi. Erzurum Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından durdurulan bir TIR’da taş şekli verilmiş uyuşturucu madde, narkotik köpeği Çapkın’ında katıldığı operasyonla ele geçirildi.

Sadece tonluk uyuşturucu yakalamakla kalmayıp şebekeyi çökertmeyi de başaran Erzurum Emniyet Müdürlüğü, Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonunu gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kameraların karşısında bu başarıdan övgü ile söz etti. Sessiz sedasız gerçekleştirilen operasyon sonrası basına ne Erzurum Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’ın ne de operasyona katılan polis memurlarının tek kare fotoğrafı yansıdı.

Hiçbir iş yapmadıkları halde her gün basına çarşaf çarşaf fotoğraf servis eden bürokrat ve siyasilerin olduğu şu dönemde Mehmet Aslan ve ekibini kutluyorum. Hem işlerini iyi yaptıkları için hem de göğüslerini gere gere övünmek yerine bize bürokrat nasıl olunur onu gösterdikleri için alkışlıyorum. Rabbim sayınızı artırsın.

Poşeti Bırak Hortuma Bak!
Aylardır devam eden paralı poşet ile yaptığınız geyik muhabbeti bitiyse artık gerçeklere dönebiliriz. Yurdum insanı poşetin içine koyacaklarının fiyatı ile değil bilakis 25 kuruşluk poşet ile uğraşa dursun markette, manavda, pazarda sebze fiyatları tavan yaptı.

Patlıcan 15 lira, soğan 10 lira, patates 8 lirayı gördü. Antalya’daki hortum sadece Akdeniz’i değil Türkiye’yi vurdu. Şimdi merak ediyorum, 25 kuruşluk poşete destan yazan vatandaş 15 liralık patlıcana ne diyecek. Hortuma mı kızsak yoksa hortumculara mı bilemedim. Bildiğim tek şey var o da kendimiz ürettiği halde meyve sebzenin ithal muamelesi görmesi. Böyle giderse et sebzeden daha ucuz olacak…

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.