Erzurum Haber

Uzatmalarda kazanmışlardı

Uzatmalarda kazanmışlardı
396 Kez
12 Şubat 2013 - 13:14

“Bir çok maçta son dakikada puan kaybettik. Beraberliği bozamadık. Ama Kocaeli maçındaki son dakika golü ile bir çok şeyi değiştirdik” diyen Erzurum Büyükşehir Belediyespor’un hocası Taşkın Güngör, “Futbolcularım ve taraftarımız maçların hakemin düdüğü ile bittiğini Kocaeli maçında daha iyi anladı”dedi.

 

Nurullah PALA-Furkan NEHRİ-PUSULA ERZURUM

Erzurum Büyükşehir Belediyespor’da adeta bayram sevinci yaşanıyor. Kocaelispor maçında 90+3’te Fatih Gültekin’in kafa golü ile  sahadan 1-0 galip ayrılan Erzurum Büyükşehir Belediyespor’da Teknik Direktör Taşkın Güngör, Kocaelispor galibiyetinin yeni bir seri yakalama açısından çok önemli bir dönüm karşılaşması olduğunu söyledi. Bu maçın her kesim için iyi bir ders olduğuna işaret eden Teknik Patron Taşkın Güngör, “Bu maç hepimiz için iyi bir ders oldu. Taraftarımız maçın sonucu bekledi. Futbolcumuz hakemin son düdüğüne kadar galibiyet golünü kovaladı. Onun için maçta sabrederek takımını destekleyen taraftarımıza teşekkür ediyorum. İşte gerçek taraftarlık bu. Sporcularımı da son saniyeye kadar golü kovaladıkları için kutluyorum” dedi.

SONUNDA OFANSİF  OYNAYAN KAZANDI

Pazar günü Kazım Karabekir Stadı’nda iki yönlü bir maç oynandığını belirten Mavi-beyazlıların hocası Taşkın Güngör, “Bir yanda doksan dakika boyuncu savuma yapan bir takım ile doksan dakika boyuncu ofansif oynayan ve hücum yapan bir takımın mücadelesi vardı sahada. Ancak sonunda ofansif oynayan takım kazandı. Son dakika golü ile galip gelmek bizleri çok sevindirdi. Muhteşem bir galibiyet oldu. Son dakika golü ile kazanmak bu karşılaşmaya ayrı bir önem kazandırdı. Futbolcularım karşılaşma boyunca galibiyet arzusundan hiç kopmadıkları ve hep istekli oldukları için kazandılar” diye konuştu.

PSİKOLOJİK BASKIDAN DA KURTULDUK

Erzurum Büyükşehir Belediyespor’un Teknik Patronu Taşkın Güngör, Kocaelispor ile ilk yarıda sıkıntılı bir maç oynadıklarını ve dolayısı ile rövanşı kazanmanın da sporcuları arasında farklı bir sevinç kaynağı oluşturduğuna işaret ederek, “Biz ligde ya son dakikada puan kaybediyorduk, ya da beraberliği bir türlü bozamıyorduk. İşte Kocaeli maçında son dakikada attığımız gol bu psikolojiyi de bozdu. Son dakika golü ile de olsa kazanmanın mutluluğunu yaşadık. Artık yeni bir seri yakalamak istiyoruz. Bugünden itibaren Kocaeli maçını unutup, Arsinspor maçına odaklanacağız” şeklinde konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.