Erzurum Haber

Ünsal Sertoğlu BBP’ye geçiyor

Ünsal Sertoğlu BBP’ye geçiyor
2.309 Kez
02 Şubat 2019 - 14:35

Erzurum/zirve2000 Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu’nun Büyük Birlik Partisi’nde aday olmasına kesin gözü ile bakılıyor. Pasinler’de AK Parti adayı Ahmet Dölekli’den sonra hareketlenen siyasi kulislere göre eski Belediye Başkanı Bünyamin Ucun’un ise İYİ Parti’den aday gösterileceği gelen bilgiler arasında.

31 Mart’ta yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde en hareketli günler Pasinler’de yaşanıyor. Mevcut Başkan Ünsal Sertoğlu’nun yeniden aday gösterilmemesi siyasi kulisleri hareketlendirdi. AK Parti’den Ahmet Dölekli’nin aday gösterilmesinin ardından yaşanan siyasi hareketlilik meyvelerini vermeye başladı. Büyük Birlik Partisi mevcut Başkan Ünsal Sertoğlu’na “aday ol” baskısı yaparak başarılı başkanı ikna etmeye çalışıyor. Ünsal Sertoğlu’nun BBP’den aday olamsına kesin gözü ile bakılırken, diğer partiler de aday belirleme çalışmalarını hızlandırdı. MHP’den aday adayı olan eski MHP’li Belediye Başkanı Bünyamin Ucun’a da İYİ Parti’den “aday ol” teklifi götürüldü.

Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu’nun gelen teklifi değerlendirmek için muhtarlar, eski belediye meclis üyeleri, partililer ve ilçenin önde gelen kanaat önderleri ile görüşmeler yaptığı söyleniyor. Büyük bir halk desteği alan Ünsal Sertoğlu’nun pazartesi günü partisinden istifa ederek Büyük Birlik Partisi’ne geçeceği ileri sürüldü.

MHP’den bir dönem Pasinler Belediye Başkanlığı yapan Bünyamin Ucan da yine partilerin yoğun baskısı altında. İlçenin sevilen simalarından olan Bünyamin Ucun’un da İYİ Parti’den aday gösterilmesi an meselesi.

AK Parti adayı Ahmet Dölekli ise, seçim çalışmalarına esnaf ziyaretleri ile başladı. Ahmet Dölekli’nin güçlü rakipleri karşısında çalışmalarını yoğunlaştırıdığı görülüyor.
pasinler seçim

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.