Erzurum Haber

Twitter Üzerinden M. Cevdet Orhan’a Oyun mu Oynanıyor?

Twitter Üzerinden M. Cevdet Orhan’a Oyun mu Oynanıyor?
Abdullah Taşbaşı
Abdullah Taşbaşı( abdullahtasbasi@zirve2000.com )
12.164 Kez
30 Eylül 2020 - 10:49

Yazmaya ara verdiğimiz kısa süre zarfında Erzurum’da gündem bir anda hareketlendi. Heybemize Erzurumspor, Yakutiye İlçesi, Erzurum’un sosyo-ekonomik durumu hakkında bir şeyler koymuşken bir anda odağımız değişti, değiştirildi.

Konuyu bilmeyenler ya da az bilenler için de kısa bir özet geçelim.

Twitter’da ‘Erzurum Cumhuriyeti’ adı altında bir kullanıcı uzun zamandır Erzurum ve Erzurum’daki bazı kurum yöneticileri, Erzurum gazetecileri hakkında bir takım iddialarda bulunuyordu. Bazıları herkesçe malum olsa da yazılanlar hiç de iç açıcı, yenilir yutulur cinsten değildi. Ve bu iddialar karşısında hikmeti neyse herkes sus pus olmuştu. Kimse adının geçtiği haber, yorum vb. hakkında tek kelime etmiyordu. Hele de gazeteciler.

Sonra ne olduysa başta ‘eski kurt gasteciler’ olmak üzere birden kılıçlarını çevirdiler. Haberler hakkında soru sormaktan çok başladılar karşı harekete. Aba altından sopa gösterdiler, tehdit ettiler, bir şeyler söylediler ama kimse ne dediklerini anlamadı.

Derken akşama doğru bana göre ‘danışıklı dövüş’ uzmanı gazetecimiz, habercimiz, muhabirimiz Onur Sağsöz -ki enteresan sağlam haberleri olmuştur- bombayı patlatıveriyor: Bilhassa Erzurum Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere herkes hakkında yolsuzluk, ahlaksızlık vb. iddialarını yazan kişinin Aziziye Belediye Başkanı M. Cevdet Orhan olduğunu iddia ediyor. Kaynak, bilgi, belge şu an için eksik olan bu haberi ileride doğrulayacağını bildirmek üzere bir anda manşet olarak geçiyor.

Bu bilginin nerden geldiğini, nasıl aldığını bilmiyorum fakat bugüne kadar bir kez olsun yüz yüze gelmemiş olduğum, tanımadığım, herhangi bir ilişkim olmadığı Orhan Cevdet’in böyle bir iş yapacağına aklım ermiyor. Ki Cevdet Orhan’ı anlatanlar bilenler de yanlışları olsa dahi şahsına,yönetimine öyle ağza alınmaz kötü laf edemiyor.

Orhan Cevdet böyle bir hesap kitap neden yapsın? Yapmak istesin? Göreve geldiği günden beri hakkında asılsız iddialar dolaşan Cevdet Orhan kimin ya da kimlerin hedefindedir? Kim ya da kimler Orhan Cevdet’i böyle hayasızca hedef göstermek istiyor?

Muhakkak ki ‘Erzurum Cumhuriyeti’ adlı kullanıcının paylaştığı bilgilerin hepsi adı geçen yerlerden sızan haberlerdir. Fakat Cevdet Orhan böyle bir yola neden sapsın, sapmak istesin? Hangi güce sahip olmak istiyor? Hali hazırda elinde zaten aşinası olduğu bir koltuğu, bir gücü var. Ve yine zannımca Cevdet Orhan’ın büyük koltuklara böyle şaibelerle gelecek gözü de yok. Madalyonun diğer yüzünde de Mehmet Emin Öz var. Sürekli birilerinin hedefi olan Öz’e bu ‘eğreti taktiklerle’ seçim üzeri operasyon mu çekilmek isteniyor?

Bu haberi manşet yapan, kaleme alan başta Onur Sağsöz olmak üzere diğer gazeteciler acaba Orhan’a hücuma geçtiğiniz gibi hesabın paylaştığı haberlere neden tepkisiz, duyarsız kaldınız? Düne kadar amiyane tabirle baldırı çıplak olan çoluk çocuğun (!) bugün servet sahibi olması sizi ilgilendirmedi mi? Yoksa bağlantılarınız mı engel oluyor? 2010’lu yıllarda Fetöcülük oynayan çocuk adam müdürler (!) bugün sizi nasıl, ne şartlarda bağlıyor?

Cevdet Orhan’a mı saldırıp vurmak kolay yoksa sizin zaten çok iyi bildiğiniz hesaplarına geçen maaşa dokunmayıp saltanat süren yeni yetmelere mi?

Adı geçen gazetecimizi yine tenzih ederek söylemek istiyorum ki bu şehirde Ahmet Küçükler’e ahlaksızca ‘Bendeki Deniz’ diye operasyon çekenleri duyduk, gördük, bildik.  Bugün neye, nasıl güveneceğiz?

Şimdi bu ortalığı karıştırma projesinin kaynaklarını bekleyeceğiz. Eğer dedikleriniz çıkarsa sizi tebrik eder, malum kişi ya da kişiler hakkında da gerekeni söyleriz.

Peki, siz bu iddialarınızı kanıtlayamazsanız?

Peki, siz o kadar yazılıp çizilene hala kayıtsız kalırsanız?

Peki, işin altından başka işler çıkarsa?

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.