DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.133.950 1.183

TÜRKİYE ORMAN ÜRÜNLERİ MECLİSİ ÖZAKALIN BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
TÜRKİYE ORMAN ÜRÜNLERİ MECLİSİ ÖZAKALIN BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

Erzurum/zirve2000 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Orman Ürünleri Meclisi, yeni dönemdeki ilk toplantısını, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Saim Özakalın başkanlığında gerçekleştirdi.

TOBB İstanbul Hizmet Binası Şefik Tokat Salonu’nda, firma sahipleri, yönetim kurulu başkanları, CEO ve genel müdür seviyesindeki üst düzey sektör temsilcilerinin katılımıyla yapılan toplantıda, TOBB Türkiye Orman Ürünleri Meclis Başkanı Haluk Yıldız’ın ardından konuşan Başkan Özakalın, Meclis üyelerine TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerinin selamını iletti.

Konuşmasında, TOBB’un 79. Genel Kurulunda, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası olarak yeni Yönetim Kuruluna seçildiğini ifade eden Başkan Özakalın, orman ürünleri sektöründe Türkiye, Avrupa ve dünyada söz sahibi firmalarının, derneklerin ve kamu temsilcilerinin yer aldığı TOBB Türkiye Orman Ürünleri Meclisine sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak başkanlık etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Meclis üyeleriyle birlikte sektör adına katma değerli çalışmalar yapacaklarına inandığını dile getiren Başkan Özakalın, orman ürünleri sektörünün, ülke ekonomisine yön veren, istihdama katkıda bulunan, tarım, enerji ve su gibi kilit sektörlerin de devamlılığını sağlayan ve bu anlamda birçok sanayi dalının vazgeçilmez bir unsuru olduğunu söyledi.

ÖZAKALIN, SEKTÖREL SORUNLARA DİKKATİ ÇEKTİ

Konuşmasında, “Orman ürünlerinin sağladığı ekonomik, sosyal ve çevresel çok yönlü faydaların önemi ve orman kaynaklarının yönetiminde bu faydalara yeterli önemin verilmesi gerekliliği konularında Dünya’da bilinçlenmenin son yıllarda giderek arttığını görmekteyiz” diyen Başkan Özakalın şunları söyledi; “Süregelen ortak sorunlarımızın olduğunu düşünerek bazı problemlerin altını çizmekte fayda görüyorum. Sektördeki hammadde ve kaynak temini ile tedarik zinciri yönetimi ile ilgili yaşanılan sorunlar, yüksek gümrük vergileri, üretim sürecinde yaşanılan olumsuzluklar gibi birçok sorun ile karşı karşıyayız. TOBB çatısı altında, Orman ürünlerinde karşılaştığımız sorunları minimum seviyeye indirmek ve bu sorunlara çözüm üretebilmek, çözümlerin uygulanabilirliğini gözlemlemek adına içinde bulunduğumuz platformdan sonuna kadar yararlanmak mecburiyetinde olduğumuzu da ifade etmek isterim.”

SEKTÖR MECLİSİ ÜÇ AYDA BİR TOPLANACAK

Sektörün kısa vadeli problemlerinin yanı sıra orta ve uzun vadeli çalışmalar içinde de yer almasını önemli bulduğu kaydeden Başkan Özakalın şöyle devam etti; “Bu kapsamda; Meclisimizin geçen sene gerçekleştirdiği, ‘Orman Ürünleri Tedarikinde Sürdürülebilirlik ve Sertifikalandırma Çalıştayı’ ve ayrıca deprem sonrası insan, bina güvenliği ve sektör kapasitesinin değerlendirildiği, ‘Deprem Sonrası Yapılaşmada Ahşap Yapıların Değerlendirilmesi’ toplantısı çok kıymetli çalışmalardır. Çok özel bir zeytinburnu elit escort bayan istiyorsanız, sayfamızda bulabilirsiniz. Hemen randevunuzu alın. Bunların devamının getirilmesi ve ayrıca sektörün mevcut durumunu ortaya koyan ve sektörün geleceğine yönelik önerilerin sunulacağı bir rapor çalışması yapılmasının da faydalı olacağını düşünüyorum. Sözlerimin sonunda, ülke ormanlarımızın yalnızca bugün faydalanılacak kaynaklar olarak görülmemesi, gelecek kuşaklara da devredilecek miras alanları olması bilinciyle hareket etmemiz gerekliliğini hatırlatıyor, önümüzdeki dönemde her 3 ayda bir yapmayı planladığımız ve sorunlarımızı çözüm önerilerimizle birlikte gündeme taşıyacağımız bu toplantıların, ülkemiz ve sektörümüz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

TOPLANTIDA YAPILAN SUNUMLAR

Toplantıda daha sonra  Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, ‘Orman Genel Müdürlüğü’nün, Tahsisli ve E-Satış İhalelerindeki Eksikliklerin İyileştirilmesi ve Fiyat İstikrarının Sağlanması İçin Önerilerin Birlikte Değerlendirilmesi’, TAPSİAD (Tüm Ahşap-Ambalaj-Palet Sanayici ve İş Adamları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Akın Balcıoğlu, ‘Ahşap Esaslı Ürünler ve Ambalaj Olarak Kullanımları Hakkında Görüş ve Önerilerin Paylaşılması’, Başoğlu Orman Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Başoğlu, ‘Plywood ve Kontrplak İthalatında Bulunan Ek Vergiler Hakkında Değerlendirme’ ve TORİD (Türkiye Orman Ürünleri Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Korkmaz da, ‘Nace Kodları Uygulama Sonuçlarının Değerlendirilmesi’ konulu birer sunum yaptılar.

Yaklaşık 3,5 saat süren TOBB Türkiye Orman Ürünleri Meclisi Toplantısı, sunumlarda dile getirilen konular üzerine yapılan uzun istişare ve değerlendirmelerin ardından sona erdi. Meclis üyeleri toplantı sonunda toplu fotoğraf çektirdi.

YORUM YAP

zirve2000 TÜM YAZILARI

DÖVİZ KURLARI

 • Dolar DOLAR
  ALIŞ SATIŞ FARK
  28,8712 28,9208 % 0.08
 • Euro EURO
  ALIŞ SATIŞ FARK
  31,4364 31,4850 % -0.1
 • Sterlin İNG. STERLİNİ
  ALIŞ SATIŞ FARK
  36,7219 36,7790 % 0.63
 • Frang İSV. FRANGI
  ALIŞ SATIŞ FARK
  33,2044 33,2729 % 0.81
 • Kanada Doları KAN. DOLARI
  ALIŞ SATIŞ FARK
  21,3844 21,4406 % 0.64
 • Çeyrek Altın ÇEYREK ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
  3.078,07 3.145,92 % 1,83
 • Gram Altın GRAM ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
  1.923,79 1.924,11 % 1,83
 • Bitcoin BITCOIN
  FİYAT DEĞİŞİM
  1.133.950 1.183

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış