Erzurum Haber

Türkiye eskiye mi döndü?

Türkiye eskiye mi döndü?
307 Kez
16 Ocak 2020 - 11:41

AK Parti’nin iktidarını sağlamlaştıran en önemli yatırımların başında sağlık ve ulaşım geliyor.

Sağlık alanında yapılan projeler dünyaya model olacak nitelikteydi.

İnsanlar eczane kuyruklarından kurtuldu.

Vatandaşa istediği hekime muayene olma imkânı sağlandı.

Doktora bakılmak için gecenin köründe hastane önünde tutulan nöbetler son buldu.

Özel hastanelerde tedavi kolaylaştı.

Helikopter ambulans ile tanışıldı.

Evde sağlık hizmetleri, aile hekimliği vs…

Ulaşımda ise bölünmüş duble yollar, otobüs fiyatına uçak ile seyahat, yüksek hızlı tren ve uçsuz bucaksız tüneller AK Parti’yi vazgeçilmez yapan en önemli yatırımlardı.

Sadece şu iki bakanlığın hizmetleri bile AK Parti’yi her seçimde iktidara getirmeye yetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi karış karış gezerken en çok bu iki bakanlığın yaptığı yatırımları anlattı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Binali Yıldırım ismi, milletin hafızasına altın harflerle kazındı.

Gelin görün ki dün AK Parti’yi alkış yağmuruna tutan vatandaş, bugün bu iki bakanlık için AK Parti’yi topun ucuna koydu…

Türkiye’de uçak biletleri aldı başını gitti. Havayolu şirketlerinin uyguladığı fahiş fiyatlar vatandaşı canından bezdirdi. Altın ile yarışan uçak biletleri için bugüne kadar vatandaşı tatmin edecek tek bir açıklama yapılmadı.

Ulaştırma Bakanlığı topu hava yolu şirketlerine atıyor. Hava yolu şirketleri son zamlara dikkat çekiyor. Olan vatandaşa oluyor…

Türkiye’de son yıllarda karayollarında yaşanan trafik kazalarının azalmasının nedeni sadece bölünmüş yollar değildir. İnsanların uygun fiyat politikası nedeniyle hava yolunu tercih etmesidir.

Geçtiğimiz yıl bu tarihlerde vatandaş Erzurum’dan Ankara’ya tavan fiyat olarak 180 TL’ye uçarken bugün aynı koltuk 444,99 TL’ye satışa çıkmış. Önceki yıllardaki promosyon uygulaması tamamen kaldırılmış.

Türkiye eski günlerine geri döndü, lale devri bitti.

Sağlıkta yaşanan sıkıntılar da ortada…

Otobüs fiyatına uçak bileti artık hayal…

Fiyatların düşmesi imkansıza yakın bir ihtimal…

Dün vatandaşın gözünde sadece şu iki bakanlığın yaptığı yatırımlarla zirvede olan AK Parti, şimdi en çok bu iki bakanlığın çalışmaması nedeniyle gözden hızla düşüyor. Anadolu’ya gelen gidemiyor, giden dönemiyor.

Yaşanan bu kargaşayı uzaktan izlemekte yetinen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, iktidarın kapısının önüne adeta incir ağacı dikiyor. AK Parti, ‘artık vatandaşımız sayemizde ucuz uçuyor’ diyemiyor.

Öğrenciler Erzurum’da kaldı

Erzurum Havalimanında yaşanan rezillik artık herkesin malumu, üzerine o kadar söz söylendi ki artık tek bir laf dahi etmek söylenenlerin yanında kifayetsiz kalacak. Yapan yaptığı ile Erzurumlu çektiği rezillik ile kaldı…

Şehri yönetenler koca koca proje yapmaktan en basit sorunları dahi çözemez oldu. Havalimanında yaşanan sıkıntılara bir de fahiş bilet fiyatları eklenince, eğitim gören binlerce üniversiteli öğrenci mağdur oldu.

İki üniversitemiz var diye göğsünü gere gere anlatanlar bu öğrencilerin yarıyıl tatilinde evlerine nasıl gideceklerini hiç hesaba katmamış. Uçak biletleri ateş pahası, otobüslerde yer yok. Otobüs firmalarının ek sefer koyup koymayacakları muamma. Yarın şehir terminalinde kundağı yere vurmuş onlarca öğrenciyi görürseniz şaşırmayın…

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.