Erzurum Haber

Türk Bayraklı yürüyüş

Türk Bayraklı yürüyüş
401 Kez
17 Mayıs 2013 - 16:39

PKK’nın 1984 yılında ilk baskın yeri olan Siirt’in Eruh ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında ‘Halk yürüyüşü’ etkinliği düzenlendi.

Eruh Kaymakamlığı önünde başlayan yürüyüş Cumhuriyet Caddesi, Şırnak Caddesi üzerinden İlçe Gençlik Merkezi önünde son buldu. Eruh Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Barış Kezer, “15-21 Mayıstarihlerinde bütün yurt genelinde coşku ile kutlanan Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında bizlerde Eruhilçemizde çeşitli etkinlikler yapmaktayız. Bugün de büyük bir kalabalık ile halk yürüyüşümüzü icra ettik. 10 bin nüfuslu ve büyük çoğunluğunun genç olduğu ilçemizde son yıllarda gençlik adına son derece hızlı bir ivmekazandık. Eruh gençliği artık her platformda söz sahibi bir konuma geldi. Yakın bir gelecekte TürkiyeCumhuriyeti’ni omuzlarında taşıyacak olan gençlerimiz için her türlü desteği vermek için seferber olmuş durumdayız. Ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine bu gençlerimiz taşıyacaktır. Bu düşünce ile Eruh’umuzun ve tüm ülkemizin Gençlik Haftasını kutluyorum” dedi.

Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Eruh Kaymakamlığı tarafından Eruh Bahar Kupası adı altında futbolve voleybol branşları başta olmak üzere çeşitli branşlarda turnuvalar yapıldı.Gençlik yürüyüşüne İlçe Kaymakamı Levent Yazıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Rıfat Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi, daire müdürleri, vatandaşlar ve ilçede çeşitli branşlarda faaliyet gösteren sporcular katıldı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.