Erzurum Haber

Turizm sezonu başladı

Turizm sezonu başladı
384 Kez
14 Nisan 2015 - 18:57

Erzurum/zirve2000 Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Turizm Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Altıparmak mesajında şu görüşlere yer verdi:
“Değerli Erzurumlular, turizm sektörüne hayat veren değerli işletmeciler, turizm sektörünün kıymetli çalışanları, ülkemizde her yıl, 15 – 22 Nisan tarihleri arasındaki hafta “Turizm Haftası” olarak kutlanmaktadır. Sahip olduğu doğal güzelliklerinin yanında, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle de kış turizminin başkenti özelliğini taşıyan ilimizde, “39. Turizm Haftası”, il genelinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.
Turizm Haftası’ndaki kutlamaların turizm sektörünün ülke ekonomisindeki öneminin vurgulanması ve ülkemizin dış ülkelerdeki olumlu imajının sağlanması için, yurttaşlarımıza ve turizm sektörüyle yakın ilişkisi olan tüm bireylerdeki turizm bilincinin pekiştirilmesi bakımından büyük önem ve ehemmiyet arz ettiğini düşünmekteyim.
Bu yıl düzenlenen etkinliklerde de, toplumun tüm kesimlerinin katılımıyla, turizme hayat veren kültürel değerlerin ve doğal zenginliklerimizin yakından tanınması için gezilere, turizmin ülke ekonomisine sağladığı katkıların anlatılmasına yönelik panellere, doğanın ve çevrenin temiz tutulmasına yönelik çeşitli kampanyalara yer verilecektir.
Ülkemizin beklentilerine cevap verecek olan sektörün başarısı için, yurttaşlarımızın 38 farklı sektörü doğrudan ve dolaylı olarak etkileyen turizm olgusuna içtenlikle inanarak, sektörü olumsuz yönde etkileyecek ve ülkemiz hakkında olumsuz imaj doğuracak hiçbir olumsuzluğa kesinlikle meydan vermemeleri gerekmektedir.
Ülkemiz turizminin başkenti konumundaki ilimizde, tüm yurttaşlarımızın “Turizm Haftası”nı içtenlikle kutluyor, ilimiz genelindeki işletmelere de, bol kazançlı, başarılı bir turizm sezonu diliyorum.
Bu vesileyle, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.