Erzurum Haber

Türbe yolunda bulundular

Türbe yolunda bulundular
410 Kez
27 Temmuz 2013 - 18:35

Mahalleyi ayağa kaldıran iddia

Erzurum’da yaşları 5 ile 6 arasında değişen 3 çocuğun kaçırıldığı iddiası polisi alarma geçirdi. Yaklaşık 3 saat yapılan arama çalışmaları sonucu çocukların içinde bulunduğu otomobil türbe yolunda bulundu. Mahalle sakinleri otomobilin önünü keserek şüphelileri yakaladı ve polise teslim etti.

İHA

Erzurum’da yaşları 5 ila 6 arasında değişen 1’i kız 2’i erkek çocuk ‘bohçacı’ olarak tabir edilen 3 kadın ve 1 şüpheli erkek şahıs tarafından “para ve şeker” vereceğiz sözleriyle kandırılarak kaçırıldı. Çocukların kaçırıldığını fark eden mahalleli ayaklandı. Şüpheli şahısların bulunduğu otomobilin peşine düşen mahalle sakinleri çocukları Türbe yolunda buldu.
Edinilen bilgiye göre olay, dün saat 15.00 sıralarında Palandöken ilçesi Kazımyurdalan semtinde meydana geldi. İddiaya göre, mahallede oyun oynayan 1’i kız 2’i erkek yaşları 5 ila 6 arasında olan 3 çocuk, yanlarına gelen ‘bohçacı’ diye tabir edilen 3 kadın ve 1 erkek şahıs tarafından ‘size para ve şeker vereceğiz’ şeklindeki vaatlerle kandırılarak otomobile bindirildi. Daha sonra şüpheli şahıslar çocukları alarak kaçmaya başladı. Çocukların otomobile bindirilerek kaçırıldığını gören mahalle sakinlerinden bir kadın durumu hemen komşuların ve polise bildirdi. Öfkeyle ayaklanan mahalle sakinleri hemen şüpheli otomobilin kaçış istikametine göre takibe başladı. Yaklaşık 3 saat yapılan arama çalışmaları sonucu şüpheli otomobil türbe yolunda belirlendi. Mahalle sakinleri otomobilin önünü keserek şüphelileri yakaladı ve polise teslim etti.
Şüpheli şahıslar çocukları Türbe yolunda indirdikleri belirtmeleri üzerine oraya giden vatandaşlar çocukları terk edilmiş halde buldu.
Şüpheli şahıslar Yenişehir Polis Merkezi’ne götürülürken, çocukların aileleri de karakola giderek şikayette bulundu. Mahalle sakinleri olayı şöyle anlattılar:
“Çocuklar mahallede oyun oynarken gelmişler yanlarına. Size para vereceğiz, şeker alacağız diyerek otomobile bindirmişler. Daha sonra kaçırdıklarını gören mahalleli bir kadın haber verdi. Biz hemen peşlerine koyulduk. Çok aradık sonunda bulduk. Bizim peşlerine düştüğümüzü fark ettikleri için çocukları Türbe yolunda bırakmışlar.”
Öte yandan, polis çocukların da ifadelerine başvurarak şüpheli şahıslar hakkında tahkikat başlattı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.