Erzurum Haber

Transfer sezonu başlıyor

Transfer sezonu başlıyor
438 Kez
11 Mayıs 2013 - 12:19

Spor Toto 3. Lig 3. Grupta gol averajı ile play offu kaçıran Erzurum Büyükşehir Belediyespor, hedeflerini yeni sezona bırakırken, takımda sadece üç futbolcunun sözleşmesinin bitmesi ve iki futbolcunun da kiralık olması transfer konusunda yönetimin işini kolaylaştırıyor.

Nurullah PALA-ERZURUM

Erzurum’u bu sezon Spor Toto 3. Lig 3. Grupta temsil eden ve 64 puanla Gümüşhane ile aynı puanda ligi bitirmesine rağmen gol averajı ile play off şansını kaçıran ve 2. Lig hevesini başka bir sezona bırakmak zorunda kalan Erzurum Büyükşehir Belediyespor’da yönetimin transferdeki başarısı ise gözlerden kaçmıyor. 25 kişilik kadroda sadece üç futbolcunun sözleşmesinin bitecek olması ve iki futbolcunun da kiralık olması yönetimin işini yeni sezon öncesinde oldukça kolaylaştırıyor. Play offu kaçırdığı için üzülen Erzurum Büyükşehir Belediyespor’da kadro istikrarının sağlanması gelecek için camiayı umutlandırıyor.

Kaptan Cabir’le anlaşma olacak mı?

İki sezon önce Lüleburgazspor’dan büyük umutlarla transfer edilen ve oynadığı başarılı futbolla taraftarın sevgilisi olan kaptan Cabir Coşar’ın sözleşmesi sona erdi. Sakatlığı nedeniyle ameliyat olan ve sezonun ikinci yarısının büyük bölümende takımdaki yerini alamayan kaptan Cabir Coşar’ın mukavelesi sona erdi. Genç kaptanla, yönetimin sözleşme yenileyip, yenilemeyeceği önümüzdeki haftalarda belli olacak. Kaptan Cabir Coşar’ın yanı sıra yarım sezonluğuna anlaşılan kaleci Erhan Kırcı ve Emrah Bayram’ın da sözleşmesi sona erdi. Sezon başında Polatlı Buğsaşspor’dan kiralanan Ahmet Baykal ile devre arasında Giresunspor’dan kiralanan İsmail Aslan’ın sözleşmeleri de sona erdi.

Kaleci Erhan göz doldurmuştu

Erzurum Büyükşehir Belediyespor’da Erzurumlu futbolculardan Emrah Bayram’ın sözleşmesi biterken, bu futbolcu ile nikah tazelenip tazelenmeyeceği önümüzdeki günlerde belli olacak. Mavi-beyazlı takımda devre arasında kaleci Lokman Atakol’un yerine transfer edilen kalenin 1 Numaralı eldiveni kaleci Erhan Kırcı’nın da mukavelesi bitti. Yarım sezonluğuna Mavi-beyazlı takıma imza atan Erzurum’un genç file bekçisi Erhan Kırcı konusunda yönetimin ne gibi bir karar alacağı merakla beklenirken taraftar, kaleci Erhan’ı yeni sezonda da takımda görmek istiyor.

En uzun sözleşme Güner ve Furkan Dumlu’ya

Belediyespor yönetimi şu ana kadar en uzun sözleşmeyi  genç golcü Güner Okay ve genç yetenek olan Erzurumlu Furkan Dumlu’ya yapmış durumda. İki futbolcunun Mayıs 2015’e kadar Erzurum Büyükşehir Belediyespor’da sözleşmesi bulunuyor. Erzurum’da toplam 25 futbolcudan 20’sinin sözleşmesinin devam etmesi özellikle iç transfer konusunda yönetimin işini kolaylaştırıyor. Yönetim genelde dış transfere odaklanacak.

Erzurum Büyükşehir Belediyespor’da sözleşmesi devam eden futbolcular şunlar:

Kaleciler: İlker Günay ve Gürcan Yücelik, Defans: Dede Çelik(Kontenjan), Erdinç Pekgöz, İsmail Türkaslan, Fatih Gültekin, Orta Saha: Muhammet Fettahoğlu, Muhammet Emin Bakan, Muhammet Emin Bayoğlu, Furkan Dumlu, Samet Altuntaş, Zafer Doğan, Oktay Gümüş, Ekrem Sütçü,  Cihan Fatih Özdemir, Turan Ekici, Furkan Çağlın, Forvet: Fatih Arat, Kemal Akbaba, Güner Okay

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.